شناسایی مواد چاپ

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  مواد مصرفی صنعت چاپ معمولا به به ترتیب تاریخ ورود مورد استفاده قرار می گیرند. علت آن هم جلوگیری از طولانی شدن مدت ماندن در انبار بوده که با عث افت کیفیت مواد می شود و همچنین با این کار اجناس انباری به روز شده و ورود کالاهی جدید، مواد قدیمی را بلا استفاده نخواهد کرد. واضح است این امر به موجودی کاغذ که به مشتریان اختصاص یافته است ارتباطی نخواهد داشت. برای نگهداری مواد اضافی در انبار باید به نکات زیر توجه نمود:

  مواد اضافی در انبار جای اضافی لازم دارند و جا هم هزینه گزافی دارد و با این کار هزینه اشتغال فضا در آینده قابل پیش بینی کاهش نخواهد یافت.

  برای مدیریت انبار و ثبت کالاهای انباری وقت و تلاش بیشتری صرف خواهد شد.

  امکان دارد مواد بهتری به بازار عرضه شوند که با این روش ارزش مواد موجود در انبار کاهش خواهد یافت.

  کیفیت مواد انبار شده می تواند افت پیدا کند زیرا این مواد احتمالا تاریخ مصرف محدود دارند.

  مواد را می توان در جای ثابت ذخیره کرد. در این صورت محل مواد و یافتن آنها سریع تر خواهد بود. به هر حال این سیستم همیشه به استفاده موثرتر از فضای انبار منجر می شود. می توان از روش جانمایی تصادفی نیر استفاده کرد. در این روش مواد در اولین فضای ممکن قرار داده می شوند. این کار باعث استفاده بهتر از فضای انبار می شود اما دستیابی به آنها به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. استفاده از سیستم اطلاعات مدیریت می تواند در این زمینه بسیار مفید باشد. تمام چاپخانه هایی که از سیستم دیداری (قابل تشخیص) در انبار استفاده می کنند برای مواد، محل ثابتی را در نظر می گیرند. محل مواد در انبار تحت تاثیر اندازه، وزن و نوع آنها می باشد. در صورت امکان مواد زود مصرف می بایست نزدیک خروجی انبار قرار گیرند. فضای حرکت تجهیزات و ارتفاع انبار را نیز باید در نظر گرفت. نباید مواد را به صورت دستی با ارتفاع بیش از دو متر روی هم قرار داد و همچنین نباید مواد روی هم قرار گرفته به مواد جانبی تکیه داشته باشند. در صورت ضرورت به ذخیره مواد روی هم و در ارتفاع بیشتر، سعی کنید سبک ترین مواد را انتخاب کنید تا ریسک بروز حادثه را کاهش دهید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :