روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت

توضیحات:

 • به نام خدا

  پایین آوردن هزینه های چاپ بدون آسیب زدن به کیفیت چاپ یک چالش جدی در بسیاری از شرکت ها و سازمان های اداری است. چاپ اسناد مختلف ادارای، سالانه بودجه زیادی را صرف می کند. مبالغی که در این راه هزینه می شود قابل برگشت نیست ولی باید تا حد امکان راه های عملی برای حذف هزینه های ضروری پیدا کرد. در این مطلب پیشنهادات کاربردی برای کاهش هزینه چاپ بررسی می شود.

  استفاده از ماشین آلات پیشرفته در زمینه چاپ و طراحی روی هزینه مواد اولیه تاثیر زیادی دارد. سیستم چاپ قدیمی در مقایسه با چاپ مدرن بسیار پر هزینه هستند. اداراتی که از تکنولوژی روز در تجهیز لوازم اداری بهره می برند همیشه هزینه های کمتری برای موارد چاپی می پردازند. برای مثال چاپ دیجیتال بسیار ارزان قیمت تر از شیوه های سنتی است.

  دستگاه های چاپگر مدل جدید دارای تنظیمات زیادی هستند کافیست تنظیمات دستگاه یکبار به درستی انجام شود تا موقع چاپ، هیچ بخشی از صفحه خالی نماند و از اتلاف وقت و جوهر و … نیز جلوگیری شود.

  کاهش هزینه چاپ با دو رو چاپ کردن

  چاپ دو رو می تواند تا 50 درصد از هزینه های ملزومات را کاهش دهد. دستگاه های چاپگر که قابلیت چاپ دو رو را داشته باشند را تهیه کنید. این دستگاه های تنظیمات زیادی برای صرفه جویی دارند که گزینه چاپ دو رو تنها یکی از این موارد است. اگر چاپگر این ویژگی را ندارد می توانید در هر برگه دو صفحه چاپ کنید.

  تفاوت هزینه ها در چاپ رنگی و سیاه و سفید

  جوهر رنگی دارای قیمت بیشتری از جوهر سیاه و سفید است. تنها در صورت لزوم از جوهر رنگی استفاده کنید تا شاهد کاهش هزینه چاپ باشید. یک چاپگر خوب لیزری برای چاپ اسناد سیاه و سفید عالی است و هزینه های کمتری دارد. در ضمن می توانید تنها بخش های مورد نیاز را چاپ کنید و قسمت های غیر ضروری را حذف نمایید تا جوهر کمتری صرف شود. برای مثال در اغلب موارد صفحات آنلاین دارای بخش های متنوعی هستند در حالی که شاید تنها به یک پاراگراف یا تصویر نیاز داشته باشید.

  چاپ در حالت پیش نویس

  این شیوه کیفیت خروجی را کاهش می دهد و اصلا مناسب اسناد مهم نیست. اما برای جلسات کاری و متون چاپی درون شرکتی قطعا انتخاب مناسبی است. در چنین مواردی نیازی به چاپ رنگی، استفاده از کاغذ مرغوب و گرم بالا و کیفیت عالی چاپی وجود ندارد. این متون تنها برای همان جلسه و اغلب جهت اطلاع رسانی به کار گرفته می شوند و بایگانی نمی شوند. با همین ترفند ساده می توانید مقدار زیادی در هزینه خرید ملزومات اداری صرفه جویی کنید.

  برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست می توانید کاغذهای یکرو چاپ شده را برای مصارف بعدی نیز استفاده کنید. این کاغذها می توانند برای یادداشت روزانه به کار گرفته شوند. به این ترتیب حتی مبلغ زیادی نیز صرفه جویی خواهد شد.

  توصیه می شود پس از ساعات اداری حتما چاپگر و پرینتر به درستی خاموش شود. کشیدن دو شاخه از پریز برق اصلا ایده مناسبی نیست با این کار، هنگام روشن شدن مقدار قابل توجهی از جوهر دستگاه به هدر می رود. طبق دستور العمل های سازنده، دستگاه را از محل تنظیمات خاموش کنید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :