تبلیغات چاپی چیست و آشنایی با انواع آن!

توضیحات:

 • به نام خدا

  مسلما شما با اصطلاح تبلیغات چاپی برخورد کرده اید! تبلیغاتی که طی فرایند چاپ، ابزارهایی را برای کارفرما و مشتری فراهم می کند تا بتوانند به کمک آن به تبلیغات کسب و کارشان بپردازند. از چاپ تراکت گرفته تا چاپ کارت ویزیت و چاپ کاتالوگ و بروشور همگی در گروه تبلیغات چاپی قرار دارد. تمامی این اصطلاحات برای معرفی خدمات و محصولات شما در قالب تبلیغات چاپی به کار می رود.لازم است بدانید: هزینه کردن برای تبلیغات چاپی می تواند موثر باشد و روی نمودار فروش شما تاثیر مستقیمی بگذارد، اما باید به خاطر داشته باشید که این تبلیغات منحصر به فرد هستند و بایستی برای آن برنامه ریزی کنید تا به هدفتان برسید. حال ما در این مطلب می خواهیم در رابطه با تبلیغات چاپی و انواع آن مطالب مفیدی را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

   

  تبلیغات چاپی چیست و انواع آن؟

  چاپ و تکثیر طراحی گرافیست ها را تبلیغات چاپی می گویند که می تواند در تمام آیتم ها نظیر: طراحی و چاپ کارت ویزیت، طراحی و چاپ فلایر، طراحی و چاپ سربرگ، طراحی و چاپ پاکت نامه، طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ ساک دستی، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ پوستر و .. آنها را در نظر گرفت. هریک از این تبلیغات چاپی در کسب و کار کاربردهای متفاوتی خواهد داشت و به طور ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر شما به یک فروشگاه لوازم خانگی بروید، به صورت واضح با یک نوع از تبلیغات چاپی نظیر: کاتالوگ آشنا می شوید! کاتالوگ در این فروشگاهها یکی از تبلیغات چاپی مورد استفاده و کاربردی می باشد. در این کاتالوگ تمامی محصولات فروشگاه را می بینید که در کنار هر محصول ویژگی ها و خصوصیات آن نوشته شده است و شما می توانید با مقایسه بین محصولات تصمیم بهتری در خرید بگیرید. در این فروشگاه و مکان هایی از این قبیل، طراحی و چاپ کاتالوگ گزینه مناسبی است. درحالیکه برای تبلیغ کسب و کاری همچون شرکت لوازم آرایش و بهداشتی، طراحی و چاپ بروشور انتخاب می شود. چرا که بروشور صرفا برای مصرف کننده طراحی شده و یک نوع راهنمایی در خصوص چگونگی مصرف محصول مورد نظر می باشد. برای اعلام یک خبر فوری هم چاپ تراکت و فلایر مطرح می شود، فرض کنید قصد دارید عموم مردم را به یک کنسرت و یا یک همایش دعوت نمایید، در این حالت بهترین گزینه استفاده از تراکت و چاپ پوستر است تا با پخش در محیط های شلوغ و پرتردد بتوانید مخاطبان خودتان را مطلع نمایید. طراحی و چاپ ست اداری هم نمونه ای دیگر از تبلیغات چاپی است که شرکت ها و سازمان ها از آن استفاده می کنند.

  چه نکاتی در تبلیغات چاپی مهم است؟

  نکات زیادی در تبلیغات چاپی از اهمیت بالایی برخوردار است که بایستی آنها را به خاطر داشته باشید. تبلیغات چاپی هم مانند دیگر تبلیغات بایستی با یک هدف و ایده ای مطرح شود تا بتواند به نتیجه دلخواه برسد. تبلیغات چاپی ویژگی های منحصر به فردی دارد، مقاوم و ماندگاری بالایی داشته و خیلی راحت در دسترس عموم مردم قرار می گیرد. به عنوان مثال شما با چاپ کارت ویزیت به راحتی می توانید به نوعی تبلیغات و بازاریابی کنید و در هر مجلس و مکانی که هستید با دادن کارت به دوستان و بستگان، کسب و کارتان را به آنها معرفی کنید و یا با چاپ تراکت و فلایر تبلیغات وسیع تری انجام داده و با پخش آن در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد، اکثریت مشتریان را به سمت خود جذب کنید. از این رو بایستی به خاطر داشته باشید که هدف، انتخاب یک روش تبلیغاتی متفاوت و کاربردی است، از این رو باید درست انتخاب شود و خلاقیت داشته باشد تا بتواند در زمان کوتاهی نظر مخاطب را به خود جلب کند. پیام تبلیغاتی شما باید کوتاه و مختصر باشد و خواننده را ترغیب به پیام اصلی کند. طراحی اول حرف را در تبلیغات چاپی می زند و می توانید برای تاثیرگذاری بیشتر، یک طراح و گرافیست حرفه ای استخدام کنید تا نتیجه دلخواهتان را ببینید! همچنین لازم است بدانید: چاپ نقش بسزایی در جذب مخاطبان شما دارد و بایستی چاپ تمام کارهای تبلیغاتی خود را به یک چاپخانه معتبر و حرفه ای بسپارید.


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :