نکاتی برای حسابداری شرکت های بزرگ

توضیحات:

 • به نام خدا

  شرکت‌های بزرگ و کوچک برای بهینه‌تر شدن هزینه‌ها و همچنین ساده‌تر شدن محاسبات مالی خود به سراغ نرم افزارهای مالی و حسابداری می‌روند. نرم افزارهای مالی و حسابداری در ایران از اوایل دهه هفتاد شمسی به وجود آمدند.

  به گزارش نما نما ، بنابراعلام فراپیام، در اوایل دهه هفتاد شمسی صرفا شرکت‌ها و فروشگاه‌های بسیار بزرگ و زنجیره‌ای مشتری چنین نرم افزارهای حسابداری بودند اما این روزها حتی شرکت‌های نوپا نیز از نرم افزارهای حسابداری کمک می‌گیرند. انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری مناسب شرکت های بزرگ و کوچک کار چندان ساده‌ای نیست و المان‌های زیادی را برای انتخاب باید بررسی کنید.

   معمولا شرکت‌های بزرگ به‌دنبال ویژگی‌هایی هستند که برخی از آن‌ها در کمتر نرم افزار حسابداری مشاهده می‌شود. در حقیقت به همین خاطر است که نرم افزارهای حسابداری هر روز به‌دنبال آپدیت‌ها و به‌روزرسانی‌های منظم هستند تا رضایت کاربران و مشتریان خود را بیش‌ازپیش جلب کنند.

  چرا انتخاب نرم افزار حسابداری تا این حد مهم است؟

  در حقیقت انتخاب یک نرم افزار مناسب می‌تواند تا حد زیادی سبب کاهش هزینه‌های شرکت و سازمان شود. از طرفی یک نرم افزار مناسب به‌طوری یک‌پارچه‌سازی شده که می‌تواند با نرم افزار انبار و خدمات کسب‌وکار شما لینک شود و هزینه‌های نیروی انسانی را هم به طرز چشم‌گیری کاهش دهد.

   به‌عبارتی با این کار شما ورود اطلاعات به حداقل می‌رسد و همچنین می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن اطلاعات انبار و خزانه سازمان‌تان را به‌روز یا هم‌رسانی کنید.

  شما با انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب می‌توانید از ویژگی‌های بسیار خوبی بهره‌مند شوید که دقیقا برای کسب‌وکار شما طراحی شده و در عوض اگر به سراغ یک نرم افزار حسابداری نامناسب بروید درگیر مواردی می‌شوید که حل آن‌ها زمان و هزینه زیادی از شما خواهد گرفت.

  برای مثال فرض کنید شما به دنبال ویژگی‌ هستید که در نرم افزار حسابداری خریداری‌شده‌تان وجود ندارد، در این صورت باید به پشتیبانی شرکت نرم افزاری مراجعه کنید تا با دریافت هزینه اضافی آن قابلیت را به‌صورت اختصاصی برای شما طراحی کنند اما در عوض ممکن است همان قابلیت روی دیگر نرم افزارهای حسابداری به‌صورت پیش‌ فرض وجود داشته باشد.

   پس سعی کنید نرم افزاری را انتخاب کنید که تمامی نیازهای شما را پوشش می‌دهد. برای بررسی ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری می‌توانید به پشتیبانی یا وب سایت هر شرکت حسابداری مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

  نکات مهم در انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب شرکت‌های بزرگ

  یکپارچگی

  شرکت‌های بزرگ به نرم افزاری حسابداری نیاز دارند که تا حد زیادی یک رابط بین قسمت‌های مختلف آن‌ها باشد؛ به‌طور مثال حسابداری انبار، خزانه، صندوق، نمایندگی‌ها و قسمت‌های مختلف شرکت باید به‌صورت یکپارچه باشند.

  یکپارچه بودن نرم افزار حسابداری مهم‌ترین نکته برای شرکت‌های بزرگ است. در حقیقت اگر امکان یکپارچه سازی برای یک نرم افزار حسابداری وجود نداشته باشد، به سختی می‌توان آن را برای شرکت‌های بزرگ در نظر گرفت.

  ذخیره سازی ابری

  از دیگر ویژگی‌های یک نرم افزار حسابداری مناسب برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ می‌توان به امکان ذخیره سازی ابری اشاره کرد. ذخیره سازی ابری در حقیقت یک سیستم جدید ذخیره اطلاعات است که در آن شما می‌توانید اطلاعات‌تان را در سرورهای مشخصی بارگذاری کنید و سپس در هر مکان و زمانی به آن دسترسی داشته باشید.

  این امکان زمانی مفید است که شما می‌خواهید به آخرین نسخه اطلاعات‌تان دسترسی داشته باشید اما به صورت مشخصی به خود نرم افزار یا سیستم سخت‌افزاری شرکت‌تان دسترسی ندارید. پس با این حساب سعی کنید به‌ سراغ نرم افزاری بروید که امکان ذخیره سازی ابری را برای شما فراهم می‌کند.

  همچنین در نظر داشته باشید که نرم افزارهای حسابداری حاوی اطلاعات و مواردی هستند که باید به درستی از آن‌ها محافظت شود. پروتکل‌های امنیتی هر چند وقت یک‌باری به‌روز می‌شوند و نکته مهم دیگر در انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب شرکت‌های بزرگ آن است که شما بتوانید از اطلاعات‌تان در بالاترین سطوح امنیتی مراقبت کنید.

  همچنین سعی کنید نرم افزار خود را از شرکتی تهیه کنید که به روزرسانی‌های امنیتی مناسب و منظمی در اختیار شما قرار می‌دهد. با این کار شما از حفظ امنیت اطلاعات‌تان کاملا مطمئن خواهید بود.

  کنترل سطح دسترسی

  نکته مهم دیگر در انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب برای شرکت‌های بزرگ بحث کنترل سطح دسترسی افراد به آن است. شاید شما بخواهید قسمت‌هایی از اطلاعات‌تان را فقط خودتان مشاهده کنید و سایر کارمندان به آن دسترسی نداشته باشند. چنین ویژگی‌ می‌تواند به عنوان یک ویژگی‌ بسیار کاربردی برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

  جمع‌بندی

  در قسمت‌های قبل توضیحات مفصلی برای خرید نرم افزار مالی مخصوص شرکت‌های بزرگ و همچنین نیاز شرکت های بزرگ به نرم افزار مالی ارائه کردیم. گروه نرم ‌افزاری فراپیام از سال ۱۳۷۴ فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه طراحی، تولید و استقرار سیستم‌های مالی ـ اداری آغاز نمود و تا به امروز بیش‌ از ۲۵۰۰ مشتری در بسیاری از استان‌های کشور داشته است.

  این مجموعه با بهره‌گیری از ۱۱۰ پرسنل مجرب و متخصص در حوزه نرم‌افزار به‌عنوان یکی از فعالان حوزه نرم‌افزار در ایران شناخته می‌شود و شما برای تهیه نرم افزارهای حسابداری می‌توانید از خدمات این مجموعه استفاده کنید.

  خوشبختانه سیستم‌های ارائه شده در این شرکت از بالاترین استاندارهای روز برخوردارند و شما با تهیه این نرم افزارها می‌توانید خیال خودتان را از بابت یک نرم افزار مناسب راحت کنید.

  در نظر داشته باشید که استفاده از یک نرم افزار حسابداری مناسب می‌تواند کمک زیادی به رشد و توسعه شرکت شما داشته باشد. با این وجود نرم افزارهای حسابداری می‌توانند در مسیر توسعه کسب و کارتان کمک زیادی به شما داشته باشد پس بهتر است با دقت زیادی به دنبال یک نرم افزار حسابداری مناسب برای شرکت‌تان باشید تا با سرعت بیش‌تری به اهداف سازمانی‌تان برسید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :