ایده های جذاب برای طراحی پاکت نامه

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  طراحی پاکت نامه به عنوان یکی از مهم ترین بخش های ست اداری همیشه مورد توجه بوده است. این پاکت های بزرگ و کوچک نقش پر رنگی در برقراری ارتباط دارند. حتی با وجود پیشرفت فناوری و انواع ابزارهای دیجیتال، هنوز هم نامه های کاغذی طرفداران زیادی دارند. در نگاه اول شاید استفاده از پاکت نامه ها کمی سنتی و قدیمی به نظر برسد ولی در مجموع با این روش می توانید توجه مخاطبان را به شکل موثرتری جلب کنید.

  از پاکت نامه ها برای ارسال فاکتور به مشتری، نامه های اداری و به طور کلی قرار دادن هر برگه کاغذی دیگری می توان استفاده کرد. نهادن یک کاغذ ساده در پاکت، نشان دهنده ارزش و اهمیت محتوا و متن نوشته شده بر روی کاغذ است. با این کار نه تنها اهمیت موضوع را یاد آوری می کنید بلکه احترام به مشتری را هم به خوبی رعایت می کنید.

  خلاقیت در زمینه طراحی و چاپ پاکت نامه هر چه بیشتر باشد، میزان اثرگذاری آن نیز افزایش می یابد. داشتن ایده خلاقانه دشوارترین بخش ماجراست. گاهی حتی بهترین طراحان هم ایده کم می آورند. در ادامه چند ابتکار جالب معرفی شده است:

  طراحی پاکت نامه ساده

  سادگی اوج خلاقیت است. همیشه می توانید یک پاکت نامه پر نقش و نگار با تصاویری هیجان انگیز را طراحی کنید ولی این بار سادگی را امتحان کنید. یک پاکت نامه اداری ساده اطلاعات تماس شرکت، رنگ سازمانی و طراحی لوگوی رسمی را به نمایش می گذارد. تا می توانید روی موارد مهم تمرکز کنید ولی وقت خود را برای پر کردن قسمت های خالی تلف نکنید.

   

  انتقال ارزش های شرکت

  با طراحی پاکت نامه مناسب می توانید به سادگی ارزش های بنیادی شرکت را انتقال دهید. این ارزش ها گاهی ریشه در اعتقادات دارند و زمانی آینده شرکت را به تصویر می کشند. از نمادها یا عناصر بصری دیگر برای انتقال این مفاهیم استفاده کنید. به این ترتیب نماد می تواند تداعی کننده برندتان باشد.

  روانشناسی رنگ ها در طراحی پاکت نامه

  رنگ ها احساس را منتقل می کنند از همین ویژگی برای دیده شدن و در ذهن ماندن، استفاده کنید. رنگ ها در طراحی زمینه، تصاویر انتخابی، لوگوی سازمان و …. هستند. در نظر داشته باشید که رنگ را با توجه به اهداف سازمان انتخاب کنید. اگر لازم است از چند رنگ در طراحی استفاده کنید ولی اگر رنگ ها مانع انتقال پیام هستند روی یک یا دو رنگ اصلی تمرکز کنید.

  طراحی لولگوی برجسته

  شاید مهم ترین و اولین برداشت مشتری از کسب و کارتان ارتباط با لوگوی سازمان داشته باشد. انتخاب محل چاپ لوگو و حتی ساده یا برجسته بودن ان نیز در نگاه مشتری تاثیرگذار است. اگر ایده ابتکاری دیگری ندارید می توانید نسخه بسیار بزرگ لوگو را روی پاکت نامه طراحی کنید به طوری که کل کار یکنواخت باشد. انگار لوگو و پاکت نامه در هم ادغام شده اند.

  طراحی پاکت نامه با افزودن خطوط

  طراحی چند خط ظریف روی پاکت های اداری، به اندازه جسورانه ترین طراحی ها اثرگذار است. خطوط مورب و ساده، حس انرژی و پویایی را انتقال می دهند و این همه چیزی است که باید مخاطب بداند. شاید انتهای این خطوط به یک پیام شخصی ختم شده باشد.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :