تاریخچه کارت ویزیت

توضیحات:


 •  

  کارت ویزیت استاندارد از یک مستطیل 2 در 3 اینج ساخته می شود. در حال حاضر بسیاری از طرح های خلاقانه در ابعادهای مختلف و در جنس های متفاوت همچون چوب، پلاستیک، پارچه و … ایجاد می شوند که به نوبه خود بسیار زیبا و جذاب می باشند.

  در جلوی کارت ویزیت به طور معمول اطلاعاتی درخصوص کسب و کارتان و یکسری مشخصات رایج مانند نام و نام خانوادگی، نام و آدرس محل کار، خدمات یا محصولات عرضه شده ، شماره تلفن (ها)، شماره فکس (ها) ، وب سایت و آدرس ایمیل (ها) و در انتها لوگو کسب و کار قرار می گیرد.

  پشت کارت ویزیت به طور معمول و نه همیشه خالی از نوشته می باشد. اگر برای کسب و کار به از خارج کشور سفر می کنید، روش خوبی است که یک طرف کارت ویزیتتان را را به زبان رایج آن کشور ترجمه کنید.

  سعی کنید کارت ویزیت خودتان را به اشخاص طالبی که قصد همکاری با شما دارند بدهید زیرا کارایی کارت ویزیت با تراکت فرق می کند و نباید از کارت ویزیت مانند کارایی تراکت استفاده شود.

  کارت ویزیت ها معمولا به صورت فردی به یک نفر دیگر انتقال داده می شوند، و یا حتی می توانید کارت ویزیت را به  فاکتور متصل کنید و به مشتری خود تحویل بدهید.

  شما می توانید در ابتدا و یا در انتها مکالمه خود کارت ویزیت را به شخص دیگری بدهید و اگر کسی هم به شما کارت ویزیت داد سعی کنید در ابتدا کارت ویزیت را خوب نگاه کنید و سوالاتی را در خصوص مطالب درج شده در کارت از او بپرسید، بدترین کار این است که شما بلافاصله کارت ویزیت را در جیب خود قرار بدهید و دقتی به آن نداشته باشید.

  تاریخچه

  کارت ویزیت به عنوان کارت های تجاری در انگلستان در سده 17 شروع به فعالیت کرد.در آن کارت ها آدرس و نقشه کسب و کارشان را در آن درج می کردند زیرا که در آن زمان هیچ شماره تماس رسمی در لندن وجود نداشت.

  تا سال های 1870 کارت ویزیت محبوب ترین قالب های تبلیغاتی و بازراگانی بود که از شیر کودک تا وکالت و دارو و … از این شیوه تبلیغاتی استفاده می کردند. و برای نمایش بزرگتر مشخصات خود در فروشگاه ها و دفاتر و راه آهن و مکان های عمومی به چاپ کارت ویزیت های بزرگتر می پرداختند. همچنین با گسترش و توسعه دستگاه های چاپی این شیوه تبلیغات بسیار مرسوم شد به گونه ای که حتی برای تزئین کردن خانه هایشان مثلا آمریکایی ها خانه های خودشان را با استفاده از این کارت ویزیت ها بزرگ تزئین می کردند.

  در حال حاضر در این نمونه کارت ویزیت های که مشاهده می کنید، جلوی آن شامل نام تجاری یا گاهی اوقات نام یکی از محصولات با یک تصویر یا طراحی بصری قابل جذب برای مشتری استفاده می کنند، در حالی که پشت کارت ویزیت توضیحاتی در مورد کسب و کار ، آمار، مزایای محصول، جزئیات سفارش محصول، موقعیت شرکت و اطلاعات تماس – هر چیزی که ممکن است مشتری را جذب و او را قادر به خرید محصول کند قرار می دهند.

  امروز از کارت ویزیت ها هنوز هم به عنوان تبلیغات و همچنین یک راه مناسب برای ارائه اطلاعات تماس کسب و کار استفاده می شود. برای مثال کارتهای ویزیت حتی می تواند در قالب بروشور دو برابر شود و مورد استفاده قرار بگیرد.


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :