انواع چوب های قابل چاپ

توضیحات:

 • به نام خدا

  چاپ بر روی چوب یک هنر امروزی

  اگر در محیط اطراف خود بیشتر دقت کنید خواهید دید تمامی وسایلی که با آن سروکار دارید دارای نقش و نگارها ، آرم و علائم و یا نوشته هایی بر روی متریال های مختلف هستند که تمامی این امور توسط دستگاه های پیشرفته چاپی انجام می شود.

  امروزه با پیشرفت تکنیک های چاپ، این عمل روی مواد سلولزی، نایلونی، پارچه ای، چرمی، مواد شیمیای، چوب و … صورت می‌گیرد. چاپ چوب، یکی از انواع تکنیک های چاپی است که از لحاظ بعد هنری در جامعه مدرن امروز ماندگار شده است.

   

  چاپ چوب فرصتی برای تهیه هدایای متفاوت

  خدمات چاپ روی چوب، فرصتی ارزنده را در اختیار هنرمندان ، صاحبان فروشگاه های آنلاین ، ارائه دهندگان هدایای تبلیغاتی و سایر متخصصان در زمینه گرافیک های سفارشی فراهم آورده است تا با افزودن پیام ها ، آرم های شرکت و سایر تصاویر بر روی اشیاء چوبی درآمد زیادی کسب کنند.

   

  کاربردهای چاپ روی چوب

  چاپ چوب، برای ثابت نگه داشتن و ماندگاری طرح‌ها و تصاویر چاپ شده ‏روی انواع کاغذ و همچنین نمایش تصاویر و طرح ها بر روی سطوح و دیوارها به کار می ‌رود. تصاویر چاپ روی چوب، می تواند خدماتی از قبیل عکاسی‌ها، آتلیه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی و کلیه اماکنی که در آنها زیبایی بصری و کاربرد ‏تبلیغی طرح و عکس چاپی اهمیت دارد، استفاده می‌شود.

   

  تکنولوژی چاپ فلت بد با تکنیک یووی در چاپ روی چوب

  تکنولوژی چاپ فلت بد با تکنیک یووی توانایی اجرای بهترین چاپ روی چوب، را بر عهده دارد و تنها با ارائه طرح مد نظر به پرینتر، چاپ چوب و ام دی اف فراهم می شود. همچنین توسط پرینترهای مسطح فلت بد و یووی این امکان را به کاربران می دهد تا طرح هایی با الگوهای پیچیده و متون برجسته را با پوشش مات و براق ایجاد کنند.

   

  وضعیت قیمت 

  قیمت بسیار مناسب، کیفیت بالا، سبک بودن و سادگی چاپ روی چوب سبب شده است استفاده از این سبک به یکی از متداول‌ترین روش‌ها در زمینه چاپ دیجیتال تبدیل شود.

   

  ویژگی مثبت چاپ مستقیم روی چوب

  تبدیل سریع و آسان طرح های اولیه به محصول نهایی از دیگر ویژگی های مثبت چاپ مستقیم روی چوب، می باشد. بدین ترتیب این امکان را در اختیار افراد گذاشته شده تا با شخصی سازی و تولید طرح های متنوع، محصولاتی مختص به خود داشته باشند.

  عملیات چاپ بر روی چوب و ماندگاری این نوع چاپ

  جوهر توسط دستگاه فلت بد یووی به بافت چوب منتقل می شود و به هیچ عنوان پاک نخواهد شد، حتی با آسودگی خاطر می توانید با دستمال خیس و یا نمدار سطح چاپ شده را پاک نمایید. ثبات رنگ و جوهر چاپ شده روی چوب و MDF حتی در هنگام چاپ چند لایه هم حفظ می‌شود.

   

  کاربردهای دیگر چاپ روی چوب

  از دیگر کاربردهای چاپ روی چوب، می توان به :

  دیوارپوش ها

  قاب عکس شاسی

  ماکت سازی

  سرویس خواب

  دکوراسیون و کلیه مصنوعات چوبی اشاره کرد.

   

  محدودیت های این نوع چاپ

  در روش چاپ روی چوب، هیچ محدودیتی در نوع رنگ های درخواستی برای چاپ وجود نخواهد داشت به استثنای رنگ سفید، چرا که جوهر اکوسالونت رنگ سفید ندارد.

   

  انواع چوب های قابل چاپ

  در این چاپ، حتما لازم نیست بر روی چوب خاصی انجام شود، چاپ روی انواع چوب مانند:

  چوب راش

  چوب ملچ

  چوب افرا

  چوب گردو با هر رنگی قابل اجراست.

   

  شرط لازمه ی اجرای این نوع چاپ

  تنها شرط آن صاف بودن سطح چوب و بدون زدگی و تو رفتگی است.

  با استفاده تکنیک چاپ چوب می توانید بی‌نظیرترین ایده پردازی در زمینه دکوراسیون داخلی را از آن خود کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :