هویت بصری از طراحی تا چاپ

توضیحات:

 • به نام خدا

  هویت بصری چیست

  وقتی برداشت نامناسبی از تصویر برند شما صورت بگیرد، کار از کار گذشته و دیگر به سختی می‌توانید این تصویر را از ذهن مخاطبان پاک کنید. به خصوص وقتی در حال رقابت با میلیون‌ها مدعی به صورت آنلاین هستید. محققان دانشگاه پرینستون دریافتند که افراد در عرض 0.1 ثانیه قضاوت در مورد دوست داشتنی، قابل اعتماد بودن، شایستگی، جذابیت و پرخاشگری چهره‌ها را در عکس‌هایی که به آنها نشان داده می‌شود، قضاوت می‌کنند. مردم در 0.1 ثانیه اول مواجهه با برند شما چه قضاوتی خواهند کرد؟

  لئونارد کیم، کارشناس بازاریابی می گوید: “در زمان واکنش، شما نیاز به یک نمای بصری تمیز و واضح از برند تجاری خود دارید. در غیر این صورت، مردم ممکن است برند شما را با ارزان بودن یا حتی غیرقابل اعتماد بودن مرتبط بدانند.”

  مشخص است که هویت بصری قوی مهم است، اما هویت بصری دقیقاً چیست؟ و چگونه می‌توانید هویت بصری خوبی داشته باشید.

  درک هویت بصری

  هویت بصری شما شامل لوگو، تصاویر، تایپوگرافی، رنگ‌ها و طراحی خلاقانه شما است. فهرست کردن آنها آسان است، اما چگونه می‌توان به این نکته پی برد که این عناصر چگونه با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند؟

  متیوس، که در خلق هویت برندها در LG ، eBay و اکنون Adobe کمک کرده است، می‌گوید: هویت بصری برند شما سَبک آن است. اگر برندها مردم باشند، هویت بصری راه رفتن، صحبت، لباس و مدل مو است.

  آیا نام تجاری شما در خیابان حرکت می‌کند و موهای بلوند بلند را به هم می‌زند و کت پَر طاووس را تکان می‌دهد یا با کت و شلوار مناسب به طرز عجیبی قدم بزند؟

   شاید شما فوراً تصمیم گرفتید که شخصیت طاووس عجیب و سرگرم کننده است، در حالی که کت و شلوار مناسب و بالغ است. این اولین تصور است که جادو می‌کند.

  اگر در حال ساختن هویت بصری خود از ابتدا هستید، متیوز توصیه می‌کند از همه جا الهام بگیرید. عکس بگیرید، کارت پستال جمع کنید به پینترست بروید و یک تخته  ایده خلق کنید. ارزش‌ها آنقدر زیاد هستند که مجبور نیستید چرخ را دوباره اختراع کنید. آنچه را که در مورد برندهای موجود دوست دارید و آنچه را دوست ندارید یادداشت کنید.

  او می‌گوید: “شناخت مخاطبان شما واقعاً مهم است”، “تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید و پیوسته آن را به ارزش‌های اصلی خود وصل کنید.”

  نکته کلیدی این است که از آنچه می‌دانید و به شدت به آن اعتقاد دارید شروع کنید و اجازه دهید نام تجاری شما با تکیه به مفهوم اصلی ماموریت شما، توسط مخاطب درک شود.

   متیوس میگوید: “حتی اگر فقط نام شما در یک حرف ساده باشد، می توانید آن را بسازید.” هویت بصری شما بعداً با نمادی بالغ می‌شود و مسیر پیشرفت خود را می‌یابد و می‌فهمد هدف نهایی شما کجاست.”

  همانطور که در حال توسعه اجزای هویت بصری خود هستید (رنگ ، لوگو ، نوع و تصاویر)، هویت در حال تحول را در برابر این سوالات آزمایش کنید:

  ·        آیا من یک محیط قابل اعتماد را به تصویر می‌کشم؟

  ·        آیا من ارزشی فوری را برای مشتری خود ارائه می‌دهم؟

  ·        چه کاری می‌توانم انجام دهم تا آنها بخواهند در مورد نام تجاری من بیشتر بدانند؟

  ·        چگونه می توانم پیام خود را با کوتاه‌ترین کلمات بگویم؟

  ·        چه کلماتی را می‌توانم به تصویر تبدیل کنم؟

  ·        چقدر می‌توانم پیامی را که می‌خواهم منتقل کنم را ارائه دهم؟

  عناصر نام تجاری خود را مشخص کنید

  بخشی از ایجاد نام تجاری شما یادگیری انتقال ارزش‌ها و شخصیت کسب و کار شما از طریق عناصر بصری است که با کسب و کار شما هماهنگ است. هویت بصری باید پیام مورد نظر برند را تقویت کند.

  در هسته این هویت بصری، نام تجاری شما قرار دارد: لوگو، رنگ، نوع و تصاویر.

  • رنگ: کیم می‌گوید: “پالت رنگ شما باید متناسب با آنچه شما سعی در انتقال آن دارید، باشد”، “اگر در حال تبلیغ یک محصول لوکس هستید، از رنگ مشکی، طلایی و نقره ای استفاده کنید. اگر محصولی مالی دارید، بهتر است از رنگ سبز و طلایی استفاده کنید.”

  تحقیقات نشان می دهد که بین 62 تا 90 درصد از تصمیمات مصرف کننده بر اساس رنگ است، اما اجازه ندهید این مورد شما را تحت تأثیر قرار دهد، برای شروع ساده عمل کنید. متیوس توضیح داد: “در Adobe Spark، ابزار ما فقط با یک رنگ شروع می‌شود که از لوگوی ما قابل تشخیص است و  به صورت دستی انتخاب شده است. سپس ما برخی از طیف های رنگی مشابه را اعمال می‌کنیم تا محتوای ما برای اهداف مختلف و در سطوح و بسترهای مختلف بازاریابی سازگار به نظر برسد.”

  • لوگو: لوگو شما باید آنچه را که انجام می‌دهید منتقل کند و تصاویری داشته باشد که در ذهن افرادی که آن را می‌بینند بماند. لوگو می‌تواند ترکیبی از پالت رنگ، نوع و طرح شما باشد. لوگو همچنین می تواند با تکامل هویت شما تکامل یابد.

  برای طراحی بهتر لوگو پیشنهاد می‌کنیم مقاله”10 نکته مهم در طراحی لوگو” را مطالعه کنید.

  • نوع: فراتر از آنچه که کلمات می‌گویند، مقیاس، فونت و ترتیب متن شما بر هویت بصری شما تأثیر می گذارد. مرکز کفن و دفن که از یک فونت طنز بازیگوش و صورتی تند استفاده می‌کند، مشتریان احتمالی که داغدار هستند را گیج و شاید ناراحت می‌کند. متیوس می گوید، حتی مشهورترین برندهای موجود مانند فیس بوک و اپل نیز تمایل دارند که نوع لوگو خود را ساده نگه دارند.

  “تصمیمات فونت برای بسیاری چالش برانگیز است. ما دوست داریم با پیشنهاداتی که برخی از حدسیات را از بین می‌برد و بر اساس هوش و توجه به سلسه مراتب طراحی شده است، کاربران را راهنمایی کنیم. البته، شما همیشه می توانید به تنهایی تصمیم بگیرید. “

   

  چاپ و هویت بصری

  این که آیا شما برای یک شرکت نوپای جدید هویت بصری طراحی می‌کنید یا یک ظاهر قدیمی را برای یک کسب و کار دوباره طراحی می‌کنید، هر دو این‌ها فرایندی کامل خواهد بود. حتی قبل از تعیین عناصر بصری هویت برند خود، کارهای زیادی برای انجام دادن دارید.

  تحقیق ، تحقیق ، تحقیق: در مورد شرکت خود، در مورد مشتریان احتمالی خود، در مورد رقبای خود و غیره تحقیق کنید. سپس موقعیت یابی و پیام رسانی و همچنین ارزش پیشنهادی منحصر به فرد برند را تعیین کنید. هنگامی که به ایجاد یک لوگو و انتخاب یک پالت رنگ می‌رسید، احتمالاً برای شروع کارهای سرگرم کننده آماده خواهید شد!

  اکنون شما باید برای تعیین و ایجاد هویت بصری برند خود وقت بگذارید. عناصر ملموسی که برای ارتباط با نام تجاری خود استفاده می‌کنید، فلسفه، ارزش‌ها، رسالت و اهداف شما را در سال‌های آینده نشان می‌دهد.

  اکثر شرکت‌ها هنگام تغییر نام تجاری از طراحان و متخصصان بازاریابی کمک می‌گیرند. اما علاوه بر این، شما باید با فروشنده خود و مسئول چاپ خود تماس بگیرید تا به آنها اجازه دهید در مورد گزینه های شما برای برند بصری نظر خود را بگویند. چرا؟ در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد:

  1. ما هر روز با رنگ سر و کار داریم.

  رنگ بر برند شما تأثیر زیادی دارد، مطمئناً باید برندها و روانشناسی رنگ رقبا را در نظر بگیرید، اما باید به جنبه‌های فیزیکی نیز فکر کنید. آنجاست که ما وارد می شویم! ما همه آن را دیده ایم و می‌دانیم که چگونه رنگ به چاپ و فراتر از آن ترجمه می‌شود. ممکن است طراح شما عاشق یک رنگ ترکیبی خاص باشد، اما اگر به خوبی به چاپ نرسد، با تطبیق رنگ مشکلات مداوم خواهید داشت. همچنین باید در نظر بگیرید که چگونه کاغذهای مختلف بر انتخاب رنگ شما تأثیر می گذارند.

  2. ما مسائل خوانایی را می بینیم.

  مانند رنگ، روزانه هزاران فونت در چاپخانه ما چاپ و استفاده می‌شوند . هنگام انتخاب فونت برای هویت نام تجاری ملاحظات زیادی وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین آنها خوانایی است. اگر کسی نتواند آنچه را که انتخاب کرده‌اید بخواند، حتی داشتن آن به معنای واقعی کلمه بی فایده است.

  مشاور فروش و مدیر حساب شما می‌تواند به شما در بررسی فونت‌های مختلف در اندازه‌های مختلف، از جمله برای استفاده در قالب بزرگ کمک کند. همچنین می‌توانیم به شما بگوییم که یک فونت خاص با چند نوع سیستم فنی سازگار است. (اگرچه در صورت ساخت فایل PDF، اکثر فونت ها برای چاپ مناسب هستند.)

  3. کانال های بصری تکامل یافته اند.

  رسانه پیام است؛ هویت بصری نام تجاری شما در طول عمر خودش در رسانه‌های مختلف ظاهر می‌شود. از برگه های چاپ شده ساده (اما مهم!) مانند کارت های ویزیت گرفته تا مشاغل کمی پیچیده‌تر مانند تابلوها و موارد تبلیغاتی، در این موارد ما می توانیم شما را راهنمایی کنیم.

  آیا این لوگو روی یک فنجان خوانا خواهد بود؟

  رنگ سازمانی شما روی کاغذهای مختلف چه جلوه ای دارد؟

  طراحی پوستر با تراکت شما چه تفاوتی باید داشته باشد؟

  آن گزینه به عنوان یک بنر چگونه خواهد بود؟

  آیا این رنگ می تواند وب سایت و برنامه های تلفن همراه ما را با هویت چاپی ما هماهنگ کند؟

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :