چاپ فولدر، بهترین روش معرفی محصولات و خدمات

توضیحات:

 • به نام خدا

  چاپ فولدر a4 تبلیغاتی یا همان پوشه های جیب دار برای نگهداری کاتالوگ های تک برگی، لت های تبلیغاتی، لیست قیمت، ارائه پروپزال شرکت کاربرد دارد. همچنین فولدر در جلسات برای ارائه مکاتبات اداری و قرارداد ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  در کنار بحث کاربردی چاپ فولدر جنبه تبلیغاتی و تاثیر آن بر مخاطب نیز اهمیت فراوانی دارد. شما با چاپ فولدر جذاب و منحصر به فرد در کنار معرفی شرکت یا سازمان خود، می توانید اعتبار و هویت سازمانی خود در نزد مخاطب را افزایش دهید.

  همچنین این امکان در فولدر ها وجود دارد که با محلی برای قرار دادن سی دی و کارت ویزیت اطلاعات کامل تری از مجموعه را در اختیار مخاطب یا مشتری قرار دهید.

   

   

  کاربرد چاپ فولدر

  کاربرد چاپ فولدر را به دو دسته تبلیغاتی و اداری می توان تقسیم نمود. بسیاری از شرکت ها برای ارائه کاتالوگ خدمات و محصولات به مشتریان خود به صورت هدفمند عمل می کنند. بدین صورت که از بین خدمات و محصولات ارائه شده توسط مجموعه، با توجه به نیاز مشتری آن گروه محصول را که مورد نظر مشتری می باشد داخل فولدر قرار داده و به مخاطب خود ارائه می دهند. این امر باعث تسریع انتخاب مخاطب با توجه به نیاز خود می شود.

   

  فولدر تبلیغاتی

  چاپ فولدر تبلیغاتی همچنین از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد. با توجه به اضافه یا کم شدن محصولات هر مجموعه در طی یک سال شما دیگر نیازی به چاپ کل کاتالوگ محصولات خود ندارید و با اضافه نمودن محصولات جدید در قالب کاتالوگ های تک برگی به داخل فولدر محصولات جدید خود را معرفی می نمایید.

  فولدر اداری

  کاربرد اداری فولدر در مکاتبات اداری، ارائه پیش نویس قراردادها، بایگانی اوراق اداری، ارائه پروپزال شرکت و … می باشد. بدین منظور باید مقوای استفاده شده در چاپ فولدر از مقاومت بالایی برخوردار باشد. از این رو عموما کاغذ استفاده شده در چاپ فولدر مقوای گلاسه 300 گرم می باشد و از روکش سلفون مات یا براق نیز استفاده می شود. همچنین به منظور بایگانی اداری از منگنه لوپ نیز در فولدر استفاده می شود.

  این شیوه ارائه برگه ­ها در جلسات اداری، در واقع نظم و هویت سازمانی را بیان کرده و نشانه احترام گذاشتن به طرف مقابل می ­باشد. علاوه بر این موارد، استفاده از فولدر و این نحوه ارائه و پرزنت کردن، در نظر مخاطبان جلوه بسیار خوبی دارد و تاثیر به سزایی در تصمیم­ گیری در رابطه با برند مورد نظر خواهد داشت.

  در واقع زمانی که مراجعه کنندگان، سازماندهی و نظم را در شرکت ببینند، به پیشرفت و موفقیت برند کمک زیادی شده و احتمال همکاری و خرید افزایش خواهد یافت.

   

  ابعاد فولدر

  ابعاد فولدر عموما در حالت بسته به صورتی است که کاغذ A4 به راحتی در داخل آن قرار گیرد. فولدر ها به صورت دو لت یا سه لت بوده و قالب و طرح خاص و مشخصی ندارند و شما می توانید با توجه به نیاز خود در ابعاد مختلفی قالب فولدر را طراحی کنید. قالب فولدر باید به صورتی باشد که مقوای استفاده شده کمترین دور ریز را داشته باشد.

  قالب چاپ فولدر با اندازه جیب نگهدارنده کاغذ تغییر می کند و شما می توانید کاربردهایی مثل جای قرارگیری سی دی و کارت ویزیت را نیز به جیب فولدر اضافه کنید همچنین اگر تعداد برگه های داخل فولدر زیاد باشد می توان آن را به صورت عطف دار طراحی کرد.

   

  قیمت چاپ فولدر

  قیمت چاپ فولدر با تغییر نوع قالب آن تغییر می کند. در حالی که فولدرها در حالت بسته در ابعاد A4 می باشند ولی مهمترین نکته در قیمت چاپ فولدر ابعاد گسترده قالب آن می باشد که باعث می شود از کاغذ بزرگتر و یا کوچکتری استفاده شود. شما با توجه به نیاز خود و کاربرد چاپ فولدر می توانید در ابعاد مختلفی آن را طراحی کنید. قیمت چاپ فولدر همچنین به نوع کاغذ، یکرو یا دورو بودن چاپ، نوع پوشش سلفون، استفاده از یووی، طلاکوب، برجسته سازی و … نیز بستگی دارد.

   

  نقش فولدرهای تبلیغاتی در کسب و کار

  در صنعت بازاریابی و تبلیغات، تمامی سازمان ­ها و مشاغل به دنبال روش­ هایی برای جذب مشتری هستند که یکی از این موارد چاپ فولدر تبلیغاتی می­ باشد. به علت کاربردهای فولدر تبلیغاتی در زندگی روزمره، ممکن است دست به دست بچرخد و باعث آشنایی بیشتر افراد با برند مورد نظر و نوع خدمات آن شود. این مورد یکی از اصلی ­ترین جنبه ­های تبلیغاتی سفارش و خرید فولدر می باشد.

  طراحی فولدر

  اصول طراحی یک فولدر تبلیغاتی با طراحی فولدرهای سازمانی و اداری بسیار متفاوت بوده و باید در زمان طراحی، نوع کاربرد آن را در نظر گرفت. همچنین در صورتی که یک سازمان یا شرکت تصمیم به تهیه ست اداری داشته باشد، می­توان طراحی فولدر را مطابق با ست اداری سفارش داد و با ترکیب ­بندی­های یکسان و مشابه چاپ کرد؛ به این ترتیب زمانی که سربرگ­ ها در فولدر قرار می­گیرند، با یکدیگر هماهنگ خواهند بود. طراحی فولدر به صورت حرف ه­ای و خوش رنگ و جذاب، جلب توجه زیادی می­کند و بیانگر هویت سازمانی می­ باشد.

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :