طراحی ست اداری

توضیحات:

 • به نام خدا

  ست اداری یا اوراق اداری به مجموعه کاغذهایی گفته می شود که در جریان امور اداری یک شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. ست اداری شامل عناصری همچون: کارت ویزیت، سربرگ، برگه یادداشت، فولدر، پاکت، سی دی و پوشه می باشد که بر اساس نیاز سازمان موردنظر انتخاب می شود. مسلما به همانقدری که طراحی دیگر ابزارهای تبلیغاتی مهم است، طراحی ست اداری هم بایستی متناسب با سبک سازمانی شما درنظر گرفته شود، برای اینکه با اصول طراحی ست اداری بیشتر آشنا شوید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

   

  ست اداری چیست؟

  ست اداری مجموعه‌ای از کاغذهایی با طرح گرافیکی است که به منظور انجام امور اداری، مکاتبات با دیگر شرکت ها و نامه های اداری مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از ابزارهای اصلی در هر شرکت و سازمانی می باشد. در واقع ست اداری شامل موارد مهمی همچون پاکت نامه، کارت ویزیت، سربرگ و پوشه می باشد که تنوع این عناصر با توجه به نیاز هر شرکت با دیگری متفاوت است.

  چرا ست اداری مهم و ضروری است!

  اوراق اداری به دلیل استفاده از طرح گرافیکی، می تواند برای سازمان و شرکت شما یک جلوه بصری خاص ایجاد کند و یک امتیاز مثبت برای شرکت شما باشد. در واقع هماهنگی بین مجموعه ست اداری به نوعی نشان دهنده نوع کار، اهداف سازمانی و ویژگی های مجموعه می باشد. حال هرقدر ست اداری انسجام و نظم بیشتری داشته باشد، مخاطبان نیز آن را درک کرده و نظر مثبتی به سازمان شما خواهند داشت. از این رو ست اداری برای هر شرکت و سازمانی بسیار مهم است.

  چگونه ست اداری طراحی کنیم

  مهمترین و اصلی ترین آیتم، طراحی ست اداری است. استفاده از رنگبندی مناسب، فونت استاندارد و مناسب، دست در دست هم می دهد تا به نوعی تبلیغی از کسب و کار شما به مشتریان با بهترین استراتژی انجام شود، از این رو بسیار مهم است که هماهنگی ست اداری در تمام عناصر آن حفظ شود و بایستی نکات مهمی را در هنگام طراحی ست اداری رعایت کنید تا بتوانید یک طرح و جلوه بصری خاص ایجاد کنید.

  رنگبندی در ست اداری

  در طراحی ست اداری انتخاب رنگ مناسب، بسیار اهمیت دارد. در واقع رنگی که انتخاب می کنید بایستی با رنگ سازمانی شما هماهنگی داشته باشد. همچنین لازم است بدانید: که رنگی که انتخاب می کنید بایستی در تمامی عناصر اوراق اداری به کار برده شود، چه در کارت ویزیت، سربرگ، برگه یادداشت، کاور سی دی، فولدر و پوشه تا انسجام طراحی شما را نشان دهد.

  فونت مناسبی را انتخاب کنید

  فونت در طراحی ست اداری مهمترین آیتم است. این فونت بایستی ساده، خوانا و زیبا باشد تا بیننده به راحتی آن را بخواند. یکی از نکته هایی که باید آن را مورد توجه قرار دهید اینست که از یک الی دو فونت در طراحی استفاده کنید نه بیشتر. هرقدر فونت های بیشتری استفاده کنید، نه تنها جلوه خوبی نخواهد داشت، بلکه شکیل هم به نظر نمی رسد و بازخورد منفی به همراه خواهد داشت. از این رو سعی کنید بهترین فونت را برای طراحی ست اداری کسب و کارتان انتخاب کنید.

  لوگو در طراحی ست اداری

  لوگو در طراحی ست اداری نقش مثمر ثمری را ایفا می کند. مسلما تاکنون برای شرکت و یا سازمان خود لوگو طراحی کرده اید، یکی از نکات مهم در طراحی ست اداری درج لوگو یا آرم شرکت در تمام عناصر اوراق اداری می باشد. از طرفی لوگو بایستی در بهترین فضای طراحی درج شود، از این رو بخش بالای صفحه می تواند فضای بسیار مناسبی برای درج لوگو باشد.

  چاپ ست اداری

  برای چاپ ست اداری هم بایستی یک چاپخانه معتبر را انتخاب کنید تا کارهایتان را با بهترین کیفیت انجام دهد. اگر هنوز چاپخانه خوبی پیدا نکرده اید، بهتر است چاپ ست اداری را به چاپخانه ما بسپارید. کیفیت، قیمت مناسب در کنار سالها تجربه توانسته این چاپخانه را در رتبه خوبی قرار دهد. همچنین این مجموعه این توانمندی را دارد که تمامی تبلیغات چاپی شما نظیر: چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، چاپ کارت ویزیت، چاپ پوستر، چاپ تراکت، چاپ فلایر، چاپ پاپ آپ، چاپ استند نمایشگاهی و کارهای دیگر را به صورت فوری انجام دهد، چرا که کیفیت و سرعت دو آیتم مهم برای این چاپخانه محسوب می شود. از این رو می توانید هر کار تبلیغاتی که دارید را به این مجموعه بسپارید.


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :