بزرگ ترین پرینتر سه بعدی ایرانی

توضیحات:

 • به نام خدا

  به نقل از علم و فناوری استان گلستان ؛ حسن محمودی مخترع جوان گلستانی در خصوص اختراع جدیدش گفت : این اختراع پرینتر سه بعدی یا صنعتی نام دارد که بزرگترین پرینتر از نظر اندازه در کشور است.

  محمودی افزود : این پرینتر در مقایسه با پرینترهای خانگی و اداری خیلی بزرگتر و با ابعاد ۸۰ در ۸۰ سانتی متر می باشد.

  وی تصریح کرد : علاوه بر ابعاد خاص ، نوع مدار این پرینتر طوری است که سرعت پرینت گرفتن را افزایش می دهد و همچنین دقت چاپ نیز بالا رفته و بیشترین کارکرد آن روی مصارف صنعتی متمرکز شده است.

  این مخترع جوان گلستانی اضافه کرد : این اختراع به همراه طراحی ، تحقیق و مطالعه و ساخت و تست آن نزدیک به ۶ ماه وقت برد و بارها نیز آزمون و خطا روی آن صورت گرفته است.

  محمودی یادآور شد : نمونه های مشابه این محصول از چین وارد کشور می شود و قیمت خارجی آن نیز خیلی گران است و نمونه های ساخت داخلی هم داشتیم اما اندازه آن خیلی کوچک بود لذا تصمیم گرفتیم مدل بزرگ آن را بومی سازی کنم.

  وی ادامه داد : در این اختراعی که توسط من صورت گرفت ، سازمان بسیج علمی استان گلستان از من خیلی حمایت کرد یعنی ۴ و نیم میلیون تومان وام بلاعوض با توجه به کاربردی بودن اختراعم و نیاز کشور به این اختراع از طرف این سازمان به من داده شد.

  محمودی در خصوص تولید انبوه این اختراع گفت : هنوز برای تولید انبوه کاری نکردیم اما اگر حمایت مالی بشود حتما در دستور کار قرار می گیرد.

  در ادامه با حضور هادی پور معاون طرح و برنامه سازمان علمی و پژوهشی کشور از این پرینتر سه بعدی رونمایی شد.

  در این مراسم معاون طرح و برنامه سازمان بسیج علمی کشور بعد از شنیدن توضیحات مخترع قول داد تا از این اختراع در سطح کشوری حمایت شود.

  گفتنی است حسن محمودی متولد سال ۶۸ شهر گرگان دارای مدرک تحصیلی لیسانس برق و عضو شرکت دانش بنیان شتابگران فناوری گلستان است که در کار ساخت و تحقیقات دستگاه می باشد.

   

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :