مراحل چاپ ترانسفر روی قطعات پلاستیکی

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  چاپ بر روی پلاستیک مزیت های بی شماری را برای افراد به همراه خواهد داشت. این چاپ ها علاوه بر ماندگاری بالا می ‌توانند با قدرتی که در انتقال نوع طرح بر روی محصول دارند تبلیغ بسیار مناسبی برای آن محصول باشند ، زیرا مصرف کننده دائماً با محصول شما در ارتباط است و تبلیغ شما برروی آن محصول را مشاهده خواهد کرد. همچنین در برخی از مواقع مشاهده می کنیم که نیاز به چاپ روی پلاستیک وجود خواهد داشت که این نوع چاپ می تواند نوعی طرح برای زیباتر کردن آن قطعه و یا حتی روش هایی مربوط به امور تبلیغاتی باشد.

   

   

  باید به این موضوع بسیار دقت شود که برای چاپ بر روی پلاستیک روش ها و رنگ های متنوعی وجود دارد که شما عزیزان باید با توجه به نوع طراحی ، شکل قطعه ، اندازه چاپ ،  اندازه قطعه و جنس قطعه مورد نظر تان که میخواهید چاپ بر روی آن انجام شود روش چاپ مناسب را انتخاب نمایید تا چاپ انجام شده ماندگاری مناسبی بر روی قطعه شما داشته باشد . به عبارت دیگر باید توجه کنیم که برای هر نوع ماده پلاستیکی باید رنگ مناسب با آن جنس ، روش چاپ مناسب برای آن قطعه و روش های تثبیت چاپ مناسب با آن را انتخاب کنید ، که این کار توسط تیم مجرب مجموعه چاپ صنعتی ایساتیس انجام خواهد گرفت.

  مراحل کلی چاپ بر روی پلاستیک

  همان طور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم ، چاپ بر روی پلاستیک نیازمند رعایت پیش زمینه هایی می باشد. در ابتدا باید جنس قطعه پلاستیکی شما بررسی شود تا نوع رنگ مناسب و سازگار با آن جنس را انتخاب کنیم. زیرا در غیر این صورت استفاده از از رنگ نامناسب امکان ریزش رنگ و چاپ بر روی قطعه پلاستیکی شما وجود خواهد داشت . پس از انتخاب نوع رنگ رنگ و روش چاپ ( که آن نیز با توجه به ابعاد و شکل قطعه شما مشخص می شود ) باید طرح شما به درستی و طبق اصول طراحی گردد تا در زمان چاپ بر روی قطعه مشکلی به وجود نیاید. در انتها پس از چاپ قطعه پلاستیکی شما مراحل تثبیت رنگ و بسته بندی انجام خواهد گرفت تا آسیبی به چاپ های انجام شده وارد نشود.

   

   

  باید توجه داشته باشید که طراحی نقش نسبتا مهمی در انجام چاپ روی پلاستیک ایفا خواهد کرد ، زیرا طراحی باید جوری انجام گیرد که با توجه به شکل قطعه شما ، تمامی خطوط و نقش ها به درستی بر روی قطعه پلاستیکی شما انتقال پیدا کند و هیچ گونه فضای خالی در قسمت مورد نظر شما باقی نمی گذارد. همچنین با استفاده از فایل طراحی شما است که شابلون و کلیشه مورد نیاز جهت چاپ ساخته خواهد شد. بنابراین طراحی شما می ‌تواند در روند چاپ به شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

  چاپ تامپو بر روی پلاستیک

  یکی از روش هایی که در چاپ روی پلاستیک اهمیت زیادی دارد چاپ تامپو می باشد که این امکان را به شما می دهد تا بر روی هرنوع سطح و یا به عبارت دیگر هر قطعه با هر شکلی،  چاپ مورد نظر خود را انجام دهید. در این روش قطعه پلاستیکی شما بعد از بررسی از لحاظ جنس و تشخیص رنگ مورد نظرتان ، برروی فیکسچرهای دستگاه تامپو قرار خواهد گرفت و چاپ شما ، که بر روی کلیشه نقش بسته است ، با استفاده از پد های سیلیکونی دستگاه چاپ تامپو بر روی قطعه پلاستیکی شما منتقل خواهد شد. در این روش امکان چاپ های چند رنگ نیز به راحتی وجود خواهد داشت. به گونه‌ای که هر رنگ به صورت جداگانه بر روی قطعه شما منتقل خواهد شد و پس از خشک شدن رنگ بعدی بر روی آن چاپ می شود و شما می توانید ترکیب رنگ فوق ‌العاده‌ای بر روی قطعه پلاستیکی مورد نظرتان بهره مند شوید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :