آشنایی با انواع کارت ویزیت سلفون

توضیحات:

 • به نام خدا

  انواع کارت ویزیت از ارزان ترین و کارآمدترین ابزار تبلیغاتی است که در همه مشاغل کارایی دارد. این کارت ها در اندازه های متفاوت و با شکل فیزیکی متنوعی طراحی می شوند. کارت ویزیت سلفون یکی از پر طرفدارترین انواع در طراحی و چاپ است. این کارت ها قابلیت چاپ افست و دیجیتال را دارند و از بهترین گزینه ها برای معرفی و شناسایی کسب و کار به حساب می آیند.

  انواع کارت ویزیت سلفون

  در بین انواع متریال، سلفون به دلیل زیبایی و دوام بالا مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. جنس به کار رفته در روکش مقوای کارت از لمینت مات و براق است. کیفیت چاپ رنگ ها روی این کارت های تبلیغاتی بسیار بهتر و زنده تر است. در ادامه با انواع کارت های سلفون آشنا می شوید:

   

  کارت ویزیت سلفون مات

  چاپ مات یا براق تا حدود زیادی به سلیقه مشتری ارتباط دارند. برخی از افراد کارت های کوچک مات را نشان دهنده کلای بالای کسب و کارشان می دانند و تصور می کنند مات بودن، نوعی وقار و سنگینی به کارت ویزیت می دهد. این امر شاید تا حدودی به خاطر نوع چاپ، منطقی باشد. در واقع رنگ ها روی سلفون مات تا حدودی جدی تر، قاطع تر و استوارتر به نظر می رسند. سلفون مات نور را منعکس نمی کند به این ترتیب طرح روی کارت کمی کمرنگ تر دیده می شود.

  برخی از محبوب ترین انواع کارت ویزیت سلفون مات عبارتند از:

  سلفون مات موضعی : کارت های چاپ شده با سلفون مات دارای انعطاف پذیری بیشتری هستند. این کارت ها قابلیت چاپ برجسته لوگو و آرم شرکت را نیز دارا هستند.

  سلفون مات طلاکوب : روی چاپ یا طلاکوبی از یک لایه سلفون استفاده می شود.

   

  کارت ویزیت سلفون براق

  روکش براق روی کارت ها موجب می شود تا رنگ ها درخشندگی بیشتری داشته باشند. بافت این متریال به گونه ای است که با انعکاس نور، رنگ و روی کارت را جذاب تر نشان می دهد. از مصارف سلفون براق می توان در طراحی و چاپ کارت ویزیت فانتزی اشاره کرد. این متریال مناسب طرح های شاد و رنگی است. حتی روی زمینه سفید هم امکان استفاده از این تکنیک وجود دارد. اساس کار به این ترتیب است که روی کارت مقوایی با سلفون براق پوشیده می شود.

  این روکش بسیار نازک و در حد چند میکرون ضخامت دارد ولی کارت را از آسیب آب و رطوبت حفظ می کند. روکش نازک براق شباهت به لایه ای پلاستیک مانند دارد و علاوه بر زیبایی ظاهری موجب محافظت بیشتر از کاغذ چاپ، می شود. این کارت ها دارای انعطاف زیادی دارند و به طور دقیق لمینت نیستند.

  عمده تفاوت سلفون مات و براق در ظاهر آن است اما بد نیست بدانید که روی سلفون مات، امکان نوشتن با خودکار وجود دارد ولی روی سلفون های براق تنها با ماژیک می توان نوشت.

  کارت سلفون مخملی

  نوع دیگری از کارت ویزیت برای مصارف خاص طراحی می شود. بر روی این کارت پس از چاپ، یک روکش نرم و مخملی کار شده است که بیشتر جنبه زیبایی دارد و چندان تاثیری در افزایش مقاومت کارت ویزیت ندارد.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :