کارت ویزیت پزشکی

توضیحات:

 • به نام خدا

  کارت ویزیت پزشکی در معرفی توانمندی ها و شناسایی پزشکان، تاثیر زیادی دارد. در فضای محدود کارت ویزیت می توان همه اطلاعات مورد نیاز بیمار را اطلاع رسانی کرد. رعایت استانداردهای طراحی و چاپ و به کارگیری متریال مناسب، دو عامل مهم در بهبود کیفیت کارت ویزیت است که در مورد حرفه های تخصصی، اهمیت بیشتری پیدا می کند. این کارت با همه کارت های تبلیغاتی که روزانه با آن برخورد می کنید، تفاوت دارد. بیماران همیشه کارت ویزیت پزشک شخصی شان را در کیف خود حمل می کنند، پس باید روی طراحی کارت پزشکان، حساسیت بیشتری به خرج داد.

  چاپ کارت ویزیت پزشکی

  پزشکان نیز همانند سایر مشاغل برای معرفی حرفه و کسب و کارشان، اقدام به تبلیغات و بازاریابی می کنند. کارت ویزیت یکی از رایج ترین و تاثیرگذارترین راه های بازاریابی حرفه ای در جهان است که مورد استفاده پزشکان نیز هست. تفاوت این کارت با دیگر کارتهای ویزیت در اینست که کارت ویزیت پزشکان باید اطمینان و باور را به افراد القا کند. در واقع هر فردی با دیدن این کارت باید دید خوبی نسبت به پزشک مورد نظر و تخصص او پیدا کند در غیر این صورت، نمی توان انتظار اثرگذاری از کارت ویزیت داشت.

  رنگ کارت ویزیت پزشکان

  استفاده از رنگ در کارت های ویزیت دارای حساسیت های زیادی است به طور معمول رنگ سازمانی و یا رنگی که نشان دهنده کسب و کار است بر روی کارت ویزیت نیز استفاده می شود. در مورد کارت ویزیت پزشکی دو رنگ آبی و قرمز اهمیت بیشتری دارند. رنگ آبی،اعتماد و بهبودی را القا می کند و رنگ قرمز نیز نمادی از دارو های درمانی است. ترکیب این دو رنگ در طراحی و چاپ کارت ویزیت، ایده آل است. البته در مورد پزشکان متخصص می توان المان های دیگری را هم در نظر گرفت. برای مثال پزشکان اطفال اغلب از رنگ های شاد برای طراحی کارت ویزیت نهایت بهره را می برند. یا دندانپزشکان رنگ های سفید را ترجیح می دهند.

  طراحی کارت ویزیت برای پزشکان

  ساده ترین تبلیغات همیشه اثرگذارترین هستند. برای طراحی این کارت نیازی به رنگ و لعاب اضافی نیست. هدف اطلاع رسانی صحیح و دقیق است. ترکیب نهایی کارت ویزیت باید از انسجام و یکپارچگی کامل برخوردار باشد. ی نظمی و یا ناهماهنگی، برازنده کارت ویزیت حرفه های تخصصی نیست. تایپوگرافی واضح و ظریف به همراه گرافیک ساده، اطمینان و اعتماد مورد نظر را به بیمار القا می کند.این یک کارت حرفه ای است و با کارت های تبلیغاتی دیگر، تفاوت دارد.

  طراحی های خاص، هنری و غیر معمول بر روی کارت ویزیت پزشکان رایج نیست اما به شرط رعایت دیگر موارد می توان کارت های بسیار تاثیرگذارتری را به گونه ای خاص طراحی کرد. نکته مهم در مورد اطلاعات روی کارت است. باید به طور واضح و با فونت مناسب اطلاعاتی از قبیل نام پزشک، تخصص، شماره تماس و آدرس مطب بر روی کارت، درج گردد. این اطلاعات اولیه و ضروری است در واقع نیازی نیست جزئیات بیشتری روی کارت ویزیت پزشکی نوشته شود. در بخش پشت کارت نیز می توان کروی مطب و یا جدول ویزیت نوبت های بعدی را مشخص کرد.

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :