طراحی لیبل حرفه‌ای در سال 2021

توضیحات:

 • به نام خدا

  در دنیای تجارت امروز، برندها همیشه به دنبال ایده‌های تازه و جدید برای بازاریابی بهتر خود هستند. هرچه  طراحی لیبل حرفه‌ای، جذاب و بهتر باشد، شانس بیشتری برای جذب مشتری خواهید داشت. هدف اصلی بیشتر سازمان ها افزایش فروش آنهاست و این تنها در صورتی امکان پذیر است که مشتریان از شما راضی باشند. بازاریابی یکی از راه‌هایی است که به برند‌ها در وسوسه مشتری در خرید محصولات یا خدمات خود کمک می کند. در سیستم بازاریابی مدرن، طراحی حرفه‌ای لیبل محصول بسیار ضروری است و می‌توان گفت به اندازه خود محصول مهم است. به عبارت ساده‌تر، لیبل‌ها برای جلب مشتری‌های آینده و به اشتراک گذاشتن تمام جزئیات محصول استفاده می‌شود. یک طراحی لیبل حرفه‌ای و گیرا می‌تواند محصول شما را تولید و یک طراحی لیبل بد می‌تواند آن را خراب کند.

  طراحی و شکل ظاهری لیبل لیبل وسیله‌ای برای نمایش ارزش برند شماست. اینکه محصول شما چیست و چرا از سایر برندهای موجود در بازار برتر و متفاوت است. برای اینکه رهبر بازار باشید، تفاوت با رقبا بسیار حیاتی است، با این حال متفاوت بودن کافی نیست؛ فقط برای زنده ماندن در بازار باید متفاوت باشید، برای درخشش در بازار باید در تک تک نمونه های ابراز خود باید حرفه ای عمل کنید.

  با این وجود، در فضای کنونی رقابت کالاهای مصرفی که به طور فزاینده‌ای رقابتی است، نیاز به برجسته شدن در بازار بزرگترین انگیزه برای بازارها است که از مرزهای طراحی لیبل خود خارج شوند و چیزی جدید و مهیج را امتحان کنند. مهم نیست که در کدام صنعت هستید یا از کدام بستر آنلاین برای خرید استفاده می کنید، همیشه با طراحی لیبلی روبرو می‌شوید که شما را برای مدتی به آن مرتبط می‌کند. قفسه های فروشگاه همیشه با محصولات رنگارنگ پر می‌شوند. چنین لیبل‌هایی همیشه برای جلب توجه مشتری شما با رقبا مبارزه می‌کنند.

  مصرف کنندگان ممکن است اهمیت زیادی به آن دسته از مواد چاپی که در چاپ لیبل محصولات استفاده می‌شود ندهند، اما در واقع، این موضوع کاملاً بسیار مهم است. طراحی جذاب برچسب و بسته بندی نقش مهمی در کمک به تصمیم گیری صحیح خرید به مصرف کننده دارد. این موضع باعث آگاهی مردم می‌شود و برند شما را به روشی ساده فراتر از سایر کمپین‌های بازاریابی مانند تبلیغات می‌شناسد.

  بر اساس بسته بندی محصول و طراحی برچسب موجود در آنها، در ادامه مطلب با چند روند مهم طراحی آشنا خواهیم شد که در سال 2021 می توانید از آن ها استفاده کرده و از رقبای خود پیشی بگیرید.

  طراحی نوستالژی

   

  روندی که تا بحال همیشه باقی مانده و احتمالاً برای سال های متمادی باقی خواهد ماند روند استفاده از تم قدیمی است. در زمینه مد، صرف نظر از اینکه شما بخشی از آن هستید، چه یک صنعت پوشاک، صنعت طراحی یا حتی برخی از تاکتیک های بازاریابی، موضوع نوستالژی همیشه بخشی از آن بوده است. این موضوع افراد را به یاد دوران خوب گذشته یا شاید برخی از افرادی می‌اندازد که روزگاری با آنها ارتباط داشتند.

   

  چیزی که در برابر زمان مقاومت کرده است بدون شک طراحی ها و مفاهیم قدیمی است. آنها اغلب سبک ها و روندهای گذشته را به ارمغان می آورند و آنها را در آینده مرتبط می کنند. بری مثال آرایشگاه های محلی را تصور کنید، بیشتر چه چیزی را می بینید؟ تصویری از مدل های قدیمی چسبیده شده به دیوار یا یا شیشه مغازه. برای طراحی لیبل نیز می‌توانید از همین شیوه استفاده کنید. برچسب زدن به سبک قدیمی اغلب خاطرات گذشته و دلتنگی را به ارمغان می‌آورد ، که رضایت خاطر خریداران محصول را فراهم می‌کند. با طراحی نوستالوژیک می توانید با خریداران خود تماسی احساسی برقرار کنید.

  الگوهای تکراری

   

  بعضی از مشاغل دوست دارند برای همه محصولاتشان یک مضمون استاندارد داشته باشند که ایده بسیار خوبی است زیرا احساس می‌شود همه آنها از یک خانواده هستند. اگر در مورد الگوهای بتونی جذاب و خوب طراحی شده که می‌توانند چشم نواز باشند تصمیم گرفته‌اید، توصیه می‌شود که باید از همان الگوها استفاده کنید. لازم نیست برای همه چیز لیبل‌های مختلف بزنید.

   

  بهترین روش، در این مورد، ایجاد تغییرات جزئی در طرح های رنگی برای همه محصولات است. این موضوع می‌تواند از نظر زیبایی شناختی برند شما را ارتقا دهد و همچنین به محصول شما نامی ببخشد. اگر از الگوها هوشمندانه استفاده کنید، این روش می‌تواند در چشم مشتریان بسیار جذاب، پویا و به یاد ماندنی باشد.

  برای بیان داستان از تصاویر استفاده کنید

   

  اگر بتوانید از طریق تصاویر پیام خود را ارسال کنید، قهرمان واقعی هستید، هیچ کس منکر این واقعیت نیست که ارزش یک عکس بیشتر از کلمات است. بهترین روش جذب مشتری به سمت محصول شما ایجاد ارتباط با آن است و هیچ چیز مانند برخی از داستان های واقعی یا شاید ساختگی برای ایجاد ارتباط با مصرف کنندگان شما وجود ندارد.

   

  جدا از استفاده از اشکال، رنگ ها و کلمات، می توانید از تصاویر برای روایت داستانی جذاب و احساسی نیز استفاده کنید. به عنوان نمونه، اکثر سازمان از اشخاص یکسانی برای تبلیغات مختلف خود استفاده می کنند. همین روش را می توانید در برچسب زدن محصول نیز به کار ببرید.

  امروزه بیشتر سازمان‌های تجاری از تصاویر و داستانهای موجود در برچسب های آنها استفاده می‌کنند تا به برند خود امضای دیگری غیر از آرم یا نام خود بدهند. باید علامت تجاری وجود داشته باشد که شما فقط از لحاظ عاطفی با آن ارتباط برقرار کرده باشید فقط به این دلیل که احساس کردید این برند با شما صحبت می‌کند.

  طراحی لیبل‌ حرفه‌ای برش خورده

   

  بیشتر مطالب پشت بسته خوانده نخواهند شد. دلیل اصلی این امر این است که هیچ کس علاقه‌ای به خواندن مطالب استفاده شده در محصول ندارد. بنابراین، آنها در پشت بسته نوشته شده اند. بنابر بایستی از شیوه ای استفاده کرد که لیبل شما با یک نگاه چشمان بیننده را به خود جلب کند، استفاده از لیبل‌های برش خورده می‌تواند به برجسته بودن محصول شما کمک کند. در بیشتر موارد، از این لیبل‌ها برای شباهت به لوگوی برند تجاری شما، ایجاد الگوهای جذاب و در عین حال زیبا استفاده می‌شود، یا شاید بتوانید طرحی طنز نیز ایجاد کنید. لیبل های با برش خاص نسبت به لیبل های ساده پتانسیل بالایی در جذب مخاطب دارند.

   

  لیبل‌های رنگی

   

  همه ما از این واقعیت آگاه هستیم که همه رنگها تا حدودی تأثیر روانی بر مصرف کنندگان دارند. از رنگ آبی برای نشان دادن صلح و آرامش استفاده می‌شود، در حالی که از قرمز در لیبل‌ها و طراحی محصول برای نشان دادن گرما و حرارت استفاده می‌شود. اگر توجه کرده باشید بیشتر بسته بندی غذاهای تند به رنگ قرمز هستند. رنگ ها نیرویی قدرتمند در انواع بازاریابی هستند.

   

  تعداد کمی از رنگ‌ها احساسات خاصی را اغوا می‌کنند و معانی مختلفی دارند. یک مثال ابتدایی‌تر از رنگ‌ها، مرتبط ساختن رنگ‌های مختلف با جنسیت این است که چگونه به همه یاد داده شده است که صورتی‌ برای دختران و آبی‎ برای پسران است. مشتریان می‌توانند نام تجاری محصول را فراموش کنند، اما آنها هرگز از توجه به رنگ بندی چشم پوشی نمی‌کنند.

  برای آشنایی بیشتر در استفاده از رنگ ها و تاثیر هر یک در مخاطب جهت طراحی و تبلیغات مقاله مفصل ما با نام روانشناسی رنگ در طراحی و چاپ را از دست ندهید.

  تم تقلیدی از سبک‌های مختلف

   

  همانطور که تم نوستالژی همیشه در بازار بوده و میلیون ها مشتری را به سمت این برندها جذب کرده است، موضوع دیگری که همیشه بخشی از موضوع لیبل گذاری بوده است. ممکن است به نظر شما یک مفهوم ضد شهودی باشد. با این وجود، طراحی تم‌های تقلیدی و آینده نگرانه می‎توانند به خوبی کار کنند، که هم نوستالژی و هم احساس پیش بینی را فرا می‌گیرد.

   

  در سال آینده طراحان ترکیبی از موضوعات تم تقلیدی و آینده نگرانه طراحی های خارق العاده ای ایجاد می‌کنند که طیف گسترده ای از مصرف کنندگان را به خود جلب می کند. استفاده از بسیاری از رنگ های نئون، شیب های جسورانه و طراحی یکپارچه می‌تواند یکی از روش های غیر منتظره، منحصر به فرد و مد روز را ایجاد کند.

  طراحی لیبل شفاف

   

  استفاده از بسته بندی شفاف که کمی از رنگ محصول را به مصرف کنندگان نشان می‌دهد, در بین برندهای مراقبت از پوست و نوشیدنی بسیار محبوب است. در سال 2021 ، ما انتظار داریم که در صنایع دیگر نیز افزایش ناگهانی استفاده از این روند وجود داشته باشد. لایه‌بندی عناصر طراحی از مواد شفاف و استفاده از رنگ محصول به عنوان یک ویژگی طراحی، به طراحان این امکان را می‌دهد تا پس از افزودن محصول به آن، کنتراست اضافه کرده و باعث شوند تا این اجزای سازنده ظاهر شوند.

   

  این واقعیت که این روند برد-برد است را نمی توان انکار کرد، زیرا به مارک های تجاری اجازه می‌دهد تا دنباله روی کمتر و به عبارت دیگر یک رویکرد حداقلی را دنبال کنند. همچنین این نوع لیبل، خود محصول را به مشتری نشان می‌دهد و تجربه جدیدی برای  مشتری خلق می‌کند بدون اینکه از تأثیر بصری آن بکاهد.

  طراحی لیبل حرفه‌ای در هارمونی با محیط زیست

   

  در دنیای آگاه از سلامتی که در آن زندگی می کنیم، بیشتر مشاغل به محیط زیست و طبیعت اهمیت می‌دهند. شما نیز بایستی این مسیر را دنبال کنید و لیبلی سبز را برای برچسب مواد غذایی خود انتخاب کنید. در طراحی، طراحان نیاز به استفاده از کاغذهای دوباره استفاده شده و بازیافتی دارند. آنها می‌توانند از رنگ طبیعی هنگام چاپ برچسب مواد غذایی شما استفاده کنند تا جلوه‌ای سبز به آن‌ها بدهد.

   

  استفاده از حروف سفید

   

  برای تأثیر مستقیم چاپ روی بسته بندی مواد غذایی، باید حروف سفید را روی وینیل شفاف استفاده کنید. با کمک آن می‌توانید هزینه بسته بندی خود را که به دلیل چاپ روی بطری‌ها و شیشه ها اتفاق می افتد، کاهش دهید. استفاده از برچسب های شفاف وینیل با چاپ جوهر سفید روی بطری‌ها یا شیشه ها یک گزینه جذاب و عالی است. با سرمایه گذاری کم در طراحی نتیجه عالی را به ارمغان می آورد.

   

  جمع بندی:

  اکنون که 9 ترند معروف طراحی حرفه‌ای لیبل را می‌شناسید وقت آن فرا رسیده بسته به نوع محصول و سلیقه‌تان یک یا ترکیبی از چند نوع طراحی لیبل را انتخاب کنید و به طراح گرافیست‌ تان سفارش دهید. همچنین در مقاله نکات مهم طراحی لیبل می توانید با نکات ارزشمند دیگری در طراحی لیبل آشنا شوید.

  پس از اینکه لیبل خود را به شیوه ای مدرن و حرفه ای طراحی کردید قدم آخر انتخاب یک چاپخانه حرفه ای و مناسب برای چاپ لیبل شماست تا نتیجه کار دقیقا همانی شود که انتظار آن را دارید. با چاپ غیر تخصصی و ارزان قیمت زمان و هزینه ای که برای طراحی لیبل خود کرده اید را خراب نکنید.ما  با سالها تجربه در زمینه چاپ دیجیتال و چاپ افست به روز ترین خدمات چاپ لیبل را در اختیار شما عزیزان می گذارد. متنوع ترین لیبل های کاغذی، سلفونی، پی وی سی ضد آب شفاف و سفید، لیبل های متالایز و انواع لیبل های گچی در کنار چاپ افست انواع لیبل این امکان را به ما می دهد که هر نوع لیبلی که می خواهید را برای شما چاپ کرده و در کوتاه ترین مدت و بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار دهیم.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :