ست اداری شامل چه اقلامی می شود؟

توضیحات:

 • به نام خدا

     ست اداری برای شرکت‌ها و مشاغل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اقلام ست اداری در یک قالب و یک رنگ به صورت هماهنگ با یکدیگر طراحی و چاپ می‌شوند. قالب به کار رفته در طراحی و اطلاعات نوشتاری ثبت شده در این اقلام، نشانگر نوع حرفه‌ی شما و همچنین بازتاب دهنده اطلاعات مورد نیاز برای مشتریان است. استفاده از ست اداری مختص شرکت‌های بزرگ نیست.حتی اگر شما صاحب کسب و کار کوچکی هستید می‌توانید با استفاده از این اقلام، در روابط تجاری خود حرفه ای‌تر عمل کنید.

  ما در این مقاله اقلام ست اداری را به شما معرفی می‌کنیم:

  ۱- سربرگ

  شاید مهم‌ترین چیزی که در ست اداری به چشم می‌خورد سربرگ باشد. سربرگ ها اوراقی هستند که جهت مکاتبات اداری، صدور پیش فاکتور، درج قراردادها و …. از آن‌ها استفاده می‌شود. سربرگ‌ها مزین به نام و لوگوی شرکت و یا مجموعه‌ی شما هستند و از لحاظ حقوقی نیز دارای اهمیت می‌باشند. معمولا جهت چاپ سربرگ از قطع A4 و A5 استفاده می شود. در سربرگ ها به طور معمول، آرم تجاری سازمان، نام و زمینه فعالیت، تاریخ، شماره و پیوست در بالای صفحه و آدرس و شماره تلفن در پایین صفحه درج می گردد.

   

  ۲- پاکت نامه

  یکی دیگر از اقلام ست اداری پاکت‌ نامه‌ها هستند که در سه سایز ملخی، A4 و A5 چاپ می‌شوند. مشتری بر حسب نوع نیاز و کاربردی که مد نظر دارد سایز آن را انتخاب می‌کند. گاهی اوقات یک مجموعه به دو سایز و گاهی به هر سه سایز پاکت احتیاج دارد. پاکت نامه ها جهت ارسال نامه، فاکتور و هر چیز دیگری استفاده می‌شوند.

   

  ۳- دفترچه‌های یادداشت

  دفترچه یادداشت شاید شخصی‌ترین چیزی باشد که در ست اداری شما وجود دارد و شما بیشترین استفاده را از آن می‌کنید. زمانی که نیاز دارید یک یادداشت کوتاه، شماره تلفن و یا هر چیز دیگری را بنویسید این برگه‌های کوچک روی میز شما در دسترس هستند.

   

  4- کارت ویزیت

   

  کارت ویزیت نیز یکی از اقلام تشکیل دهنده ست اداری است که طراحی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به دلیل اهمیت بالای این عنصر، درباره طراحی کارت ویزیت در مقاله ای تحت عنوان "قوانین چاپ کارت ویزیت مؤثر و کارآمد" توضیحاتی ارائه داده ایم که پیشنهاد می شود پیش از شروع به طراحی، آن را مطالعه نمایید.

  نکته ای که می بایست در این مقاله بدان اشاره شود آن است که در طراحی کارت ویزیت هویت سازمانی خود را حتماً مد نظر داشته باشید. زیرا در صورت عدم حضور شما در محل، کارت ویزیت، وظیفه معرفی شما و شرکتتان را برعهده خواهد داشت. بنابراین بهتر است این معرفی، به بهترین شکل صورت گیرد.

  رایج ترین ابعاد برای چاپ کارت ویزیت 8.5×5.5 سانتیمتر است. این سایز، مشابه ابعاد کارت های بانکی است. کارت ویزیت ها را می توان در جنس های مختلفی مانند کارتی، کتان و گلاسه با پوشش سلفون و یا لمینیت مات یا براق، تولید نمود. همچنین، می توانید با پرداخت هزینه بیشتر کارت خود را طلاکوب یا نقره کوب کرده و از داشتن کارت با کیفیت تر و خاص تر لذت ببرید.

   

   سایر اقلام

   

  شما همچنین می توانید تم پاکت های خود را برای طراحی فولدر جیبدار، لیبل CD و پاکت CD نیز به کار ببرید. حضور این اقلام در ست اداری الزامی نیست اما در صورت نیاز، داشتن این اقلام خالی از لطف نیست.


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :