25 ایده برای بسته بندی خلاقانه و خیره کننده محصول

توضیحات:

 • به نام خدا

  اکنون که به آن فکر می کنید، این احتمال وجود دارد که آن را خریداری کرده‌اید زیرا طراحی بسته‌بندی آن را دوست داشتید. بله ، ممکن است به شامپو احتیاج داشته باشید، اما آیا آن برند را لازم داشتید؟ آن بطری شیک و گران قیمت؟ نه ، اما آن را خریداری کردید زیرا فکر می کردید این باعث می شود احساس بهتری داشته باشید، حتی اگر همانند آن محصول در قسمت تخفیف دار باشد.

  این هدف از بسته بندی است. بسته بندی، اگر به درستی و خلاقانه انجام شود، در نهایت همان چیزی است که محصول شما را به فروش می رساند. این موضوع فراتر از قرار دادن لوگو روی یک بسته است. بسته بندی خلاقانه جلب توجه می‌کند ، پیامی می فرستد و باعث می‌شود مصرف کنندگان روش خاصی داشته باشند.

  بسته بندی نوعی برند تجاری است و دانستن اینکه چگونه محصول خود را در میان سایر قفسه ها برجسته میکند کار سختی است ، بنابراین به این 25 نمونه بسته بندی خلاقانه و منحصر به فرد و نکاتی برای الهام گرفتن نگاهی بیندازید و ایده بگیرید چگونه بسته بندی خود را بسازید.

  1. استفاده از پترن‌ها

  از الگوها برای افزایش سادگی بسته بندی استفاده کنید. این بسته بندی ابزار، از نظر ساختار ساده است، اما با نوارهای جالب در پس زمینه، توجه زیادی به خود جلب می‌کند. طرح رنگی شبیه به رنگ های پرچم به آن احساسی کاملاً آمریکایی می‌بخشد که تصویر خودش گویای آن است.

  2. استفاده از همه فضای موجود

  هنگام ایجاد بسته، از هر اینچ که می‌توانید استفاده کنید. در این جعبه از یک الگوی گل بسیار زیبا در فضای داخلی استفاده شده است. به جای اینکه داخل آن دست نخورده باقی بماند، زیبایی جعبه بیشتر می‌شود، که به نوبه خود باعث می‌شود محصول داخل آن بسیار مجلل به نظر برسد.

  3. از سادگی نترسید

  گاهی سادگی مهم است و این در این بسته بندی صادق است. مواد بازیافت شده با رنگ و لعاب، حس قدیمی بودنی ایجاد می‌کند که با تصویر پر، کامل می شود. رنگ های روشن برچسب ها به زیبایی به طرح کمک می‌کند و کمی حس محصول مدرن را به بسته می بخشد.

  کاهش عناصری که به یک طرح اضافه می‌کنید می تواند به یک ظاهر ساده و در عین حال زیبا منجر شود.

  4. درباره تجربه کاربر فکر کنید

  همیشه اقداماتی که فرد در هنگام تعامل با محصول شما انجام می‌دهد را در نظر بگیرید. در این مثال محصولی لوکس از برند کالج را داریم. از آنجا که این کفش به عنوان یک کالای لوکس و خاص برند سازی شده است، ابتدا وارد یک کیسه با کیفیت می‌شود و سپس در داخل جعبه قرار می‌گیرد. خریدار جعبه را باز کرده، بسته دیگری را که درون آن قرار دارد می‌بیند و سپس کفش‌ها را کشف می‌کند. لایه بندی دوگانه و ساده بسته، جنبه لوکس بودن را بیشتر می‌کند و خریدی با کمی قیمت بیشتر را منطقی می‌کند.

  5. محصول را کامل کنید

  اطمینان حاصل کنید که طراحی شما مکمل محصولی است که داخل آن است. این بسته بندی ساده و طبیعی به نظر می‌رسد، دقیقاً مانند آنچه در داخلش است. قبل از خرید می‌توانید تمام چیزی را که می‌خرید را ببینید، بنابراین احساس شفافیت را ایجاد می‌کند.

  6. سرگرم کننده باشید

  اگر فرصتی برای سرگرم کننده بودن بسته بندی خود دارید، از آن استفاده کنید. این بسته بندی فوق العاده جذاب است ، اما هنوز هم ساده است. این تصویر با محصول تعامل دارد اما همچنان به آن اجازه می‌دهد تا شفاف شود. رنگ‌ها مربوط به توت‌ها هستند و عملکرد شخصیت توت‌ها را نشان می‌دهد که کیفیت آنها  چگونه است.

  7. جسور باشید

  استفاده از چندین رنگ و شکل به صورت الگوی جالب راهی عالی برای برجسته سازی است. این بسته بندی تکیلا از این موارد استفاده میکند و ظاهری بسیار منحصر به فرد دارد. به نظر سرگرم کننده و جذاب است و نوید می‌دهد که اگر آن را انتخاب کنید اوقات خوبی را سپری می کند.

  8. چارچوب را بشکنید

  اگر محصولی دارید که افراد زیادی نیز آن را تولید می‌کنند، سعی کنید در نحوه نمایش آن نوآور باشید. این بسته عسل گامی در جهت خلاف شیشه یا شیشه پلاستیکی معمولی برداشته و ظرفی است که از موم ساخته شده است. چه بهتر، اگر تمام محصول را مصرف کردید، می توانید ظرف را برعکس کنید و یک فتیله در پایین آن پیدا کنید. سپس بسته را می سوزانید ، و باعث می شود کاملاً استفاده شود.

  9. به روند کار فکر کنید

  اگر محصول شما چیزی است که به اعتقاد شما ارزش هدیه دادن را دارد، آن را به این شکل نمایش دهید. بسته بندی این نوشیدنی لیمویی دقیقا برای هدیه دادن ایجاد شده است. کاغذ سفید از بطری شیشه ای داخل استوانه بلند محافظت می‌کند. وقتی سیلندر را باز می‌کنید، می‌توانید کاغذ را پاره کنید، که یادآور باز کردن هدایای بسته بندی شده شکیل است.

  10. سبک بسازید

  احساس نکنید که باید تصاویر یا گرافیک های خود را کاملاً واقع بینانه بسازید. اگر می توانید تصاویر خود را شبیه سبک کنید و از آن به عنوان یک عنصر جدید استفاده کنید. در این بسته از یک تصویر ساده از سر و مو استفاده شده است. مو در سراسر جعبه حرکت می کند ، و یک الگوی در پس زمینه ایجاد می‌کند. در نگاه اول، شما نمی‌دانید که این الگو چه چیزی را ایجاد می‌کند ، اما هنگام کاوش در بسته، متوجه می‌شوید که تمام مدت مو بوده است.

  11. خودتان را محدود نکنید

  اگر محصول شما بهترین نوع بسته بندی را دارد، خود را به ایده اصلی محدود نکنید. این صابون بهتر است در یک جعبه باشد ، اما به جای فقط یک جعبه معمولی که از یک انتهای آن باز می‌کنید ، تاشو باز می شود. عملکرد تاشو بودن آن را کاملاً خاص و جالب‌تر کرده و باعث می‌شود جعبه آن قابل نگه داری شود.

  12. مدرن باشید

  طرح‌های مدرن، چشمگیر، ساده و برجسته هستند. برای دستیابی به ظاهری مدرن از خطوط ظریف، رنگ های ساده و فونت های sans serif استفاده کنید. این بسته بندی رویکردی کاملاً مدرن به خود گرفته و با خنثی کردن رنگ آن را مدرن‌تر کرده است. به یک روش یا روش دیگر خم نمی‌شود و بلافاصله توجه بینندگان را جلب می کند که کنجکاو هستند که محصول برای چه کسانی است.

  13. روشن باشید

  اگر محصول شما رنگ روشن دارد، از آن الهام بگیرید. از تناژهای رنگ‌های روشن در بسته بندی خود مانند این بسته بندی آب نبات استفاده کنید. هر آبنبات رنگ متفاوتی دارد و در هر کیسه، از رنگ آب نبات در کناره‌ها و طرحی ساده استفاده شده است. به طور کلی محصول و بسته بندی متصل به هم احساس می شود. بسته بندی ها الگوی ثابتی دارند و فقط به اندازه کافی متفاوت هستند. تا در صورت متفاوت بودن محصول داخل آن ها با محصول دیگر (بدون نیاز به نگاه کردن به آب نبات) ، می توانید توجه مخاطب را جلب کنید.

  14. داستان بگویید

  اگر می‌توانید با بسته بندی خود داستانی تعریف کنید، لطف بزرگی به خودتان کرده‌اید. مردم عاشق داستان‌ها هستند. آنها دوست دارند اطلاعاتی را کشف کنند که در غیر این صورت ممکن نیست. این بسته بندی جوراب‌ها داستان منحصر به فردی را روایت می‌کند وقتی جوراب ها را بیرون می‌کشید، یک دسته پنبه به قسمت بالا می‌چسبد و دودهای خاکستری رنگی را که اغلب در سال های گذشته در کارخانه‌های جوراب سازی دیده می ‌شد را تداعی می‌کند.

  15. خلاق باشید

  به دنبال راهی جدید برای ارائه محصول خود باشید و با رقبای معمول خود فرق کنید به عنوان مثال این صابون شیر را در نظر بگیرید. این فقط صابونی است که با شیر درست شده است و به راحتی می توانست یک میله مستطیل شکل دیگر باشد. اما صابون به جای انجام آنچه انتظار می رفت، به یک بستنی تبدیل شد که مستقیماً به شیر ربط دارد.

  16. به فضای داخلی توجه کنید

  قسمت بیرونی بسته بندی شما باید جالب باشد، اما در مورد داخل بسته بندی که محصول در واقع محصور شده است، چه می‌توان گفت؟ اگر قطعات مختلفی در محصول خود دارید، آنها را جداگانه نمایش دهید. این بسته بندی یویو دارای برش های کوچک برای هر قطعه یویو است و همه آنها به زیبایی در داخل جعبه اصلی قرار می‌گیرند. رنگ‌های مورد استفاده در بیرون و داخل بسته بندی مطابق با محصول داخل آن است و ترکیبی زیبا و کاربردی خلق می کند.

  17. لوکس باشید

  اگر یک مورد وجود داشته باشد که مردم پول‌هایی که به سختی به دست آورده‌اند برای آن خرج می‌کنند، این گونه محصولات است. با وجود برندهای بسیار زیاد، آیا نمی خواهید مطمئن شوید که برند شما در قفسه برجسته است؟ این محصول باعث توقف مشتری جلوی شلف می‌شود.همانطور که می‌بینید در یک جعبه منحصر به فرد محصور شده است ، دارای رنگ زرد و صورتی فوق العاده پر جنب و جوش است و فریاد می زند “من خاصم”، و می تواند خود را به آسانی در دل بینندگانش جا کند.

  18. از رنگ‌های دارای هارمونی استفاده کنید

  پالت رنگ خود را محدود کنید تا ظاهری منسجم ایجاد کند. این کیک های برنجی رنگ پالت خود را از طعم نمک دریا و بالزامیک می گرفتند، بنابراین مضمونی دریایی به خود گرفت. سایه های آبی به شکلی عالی با یکدیگر هماهنگ هستند و رنگ مکمل نارنجی یک نقطه متمایز زیبا را اضافه می‌کند.

  19. واقعیت را تداعی کنید

  اگر محصول شما به روشی خاص تولید شده است، سعی کنید آن را در بسته بندی خود پیاده کنید. به عنوان مثال این کلوچه ها در فر پخته می شوند. پس چرا آنها را در اجاق بسته بندی نکنید؟ این یک جعبه استاندارد نانوایی یک کار خلاقانه، سرگرم کننده با دسترسی آسان است و حسی واقعی بودن را تداعی می‌کند.

  20. عجیب باشید

  اگر این سبک شماست، مردم را متعجب کنید. مشاهده این جعبه های آب میوه بسیار بسیار عجیب است. شباهت آنها با میوه واقعی غیرعادی است و دیدن آن به شکل جعبه آب میوه باعث می‌شود مخاطب فکر کند که مستقیماً از میوه می نوشد و باعث می شود آبمیوه سالم تر به نظر برسد.

  21. بسته بندی را به چیز دیگر تبدیل کنید

  فقط به این دلیل که محصول شما یک چیز است، به این معنی نیست که نمی تواند مانند چیز دیگری باشد ، در ظاهر محصول خود خلاق باشید. این  برند چای به جای اینکه یک چای کیسه‌ای قدیمی و ساده باشد، کیسه ها را به ‘پیراهن چای’ تبدیل کرده که با آویز کامل می شوند. آویز، کیسه چای را بصورت عمودی روی لبه لیوان شما نگه می دارد و نه تنها زیبا است بلکه کاربردی نیز هست.

  22. با محصول‌تان چیزی مرتبط بسازید

  از  محصول برای ایجاد تصاویر خود استفاده کنید، اما مطمئن شوید که مربوط به آن چیزی است که می‌فروشید. از این هدفون برای ایجاد نت های موسیقی استفاده می‌شود. از آنجا که یادداشت‌ها روی کاغذ چاپ نمی‌شوند ، سه بعدی هستند و در واقع مفهومی تازه به تکه مقوا اضافه می‌کند.

  23. ترسناک باشید

  مصرف کنندگان خود را شوکه کنید. این بسته بندی سیگار بسیار تکان دهنده است. این واقعیت ریشه در خطرناک بودن مصرف سیگار دارد. اگرچه ممکن است بهترین ترفند برای بازاریابی نباشد، اما مطمئناً توجهات را به خود جلب می کند.

  24. مصرف آن را مرتبط با بسته بندی کنید

  تصاویر را به علت خود مرتبط کنید. این بسته بندی برای کمک به دستگاه هضم گیاهی است. وقتی قرص‌ها بیرون می‌آیند، انگار یک تیر به گوشت می‌خورد و به نظر می‌رسد در تیراندازی شرکت کرده‌اید. با شعار “غذای سنگین را هدف قرار دهید” می‌شود و این احساس را می‌دهد که محصول قدرتمند و تاثیر گذار است.

  25. محصول‌تان را زیبا کنید

  مردم چیزهای زیبا را دوست دارند. استفاده و خرید محصولات زیبا به آنها احساس خوبی می‌دهد. چای سبز کیسه ای بالا، تداعی‌گر نوعی پرنده است. به زیبایی در فنجان شما شناور می شود، گویی که پرواز می کند و هاله ای از آرامش را در اطراف خود پراکنده می سازد.

  سخن آخر:

  پس از دیدن نمونه های و ایده های بسیار فراوان و مناسب برای ساخت یک بسته بندی خلاقانه و خاص برای محصول خود، هیچ تردیدی در بهبود حداکثری بسته کالای خود نداشته باشید. بسته بندی می تواند کاربردی، هدفمند، سرگرم کننده یا کاملاً عجیب باشد، اما یک چیز قطعی است: هرچه بسته بندی شما خلاقیت و الهام بخشی بیشتری داشته باشد، احتمال فروش محصول نیز بیشتر است. در صورتی که زمان یا حوصله کافی برای طراحی بسته بندی محصولات خود ندارید یا اینکه می خواهید این کار را به تیمی حرفه ای و با سابقه واگذار کنید .ما آماده خدمت رسانی به شماست. می توانید از صفحه بسته بندی محصولات ما دیدن فرمایید و برای بهره مندی از مشاوره رایگان طراحی و چاپ با ما تماس بگیرید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :