چاپ فوری در سریع ترین زمان

توضیحات:

 • به نام خدا

  چاپ فوری کلمه ناآشنایی نیست. تاکنون لحظاتی را تجربه کرده اید که زمانی کم داشته باشید و باید در سریع-ترین زمان ممکن تعدادی برگه در تیراژ بالا چاپ کنید، دنبال چاپ فوری بگردید؟ یا یک روز مانده به حراجی محصولات شرکتتان تراکت کم بیاورید؟ از پوستر نمایشگاهتان راضی نباشید و در روز افتتاحیه بخواهید چند بروشور جدید فوری چاپ کنید؟ همه این موارد مثال های از زمانی است که شما احساس می کنید به چاپ فوری نیاز دارید. در صنعت چاپ، روش های متعددی وجود دارند که با کیفیت های متفاوت با سرعت های مختلف کار چاپ را انجام می دهند. اگر به لیست عناوین این چاپ ها نگاهی دقیق بیندازیم چشممان به نام دو مورد از انواع چاپ ها می افتد که به هر چاپخانه ای مراجعه کنید حداقل یک مورد از آن ها در حال استفاده است، دو موردی که بسیار رواج دارند. چاپ های ابرقدرتی به نام چاپ دیجیتال و چاپ افست که توانسته اند چاپخانه ها را تحت سلطه خود درآورند و گزنه های اصلی مطرح‌شده برای چاپ انواع محصولات چاپی باشند.

   

  مزایای چاپ فوری ارزان

  چاپ فوری به نظر شما از دو نوع چاپی که در بالا نام‌برده شد با کدام‌یک هم خوانی دارد؟ برای پاسخ به این سؤال لازم است درباره هر دو نوع چاپ و چاپ فوری اطلاعاتی را بررسی کنیم.

  اولین شیوه چاپ موردبررسی، افست است. چاپ افست روش چاپ محبوب تیراژهای بالاست، تعداد تیراژی که از 1000 عدد به بالا را شامل می شود؛ بنابراین اگر قرار باشد چاپ فوری تعداد بالای چاپ را شامل شود در نگاه اول چاپ افست موردی است که می توانیم به آن به‌عنوان چاپ فوری نیم‌نگاهی بیندازیم؛ اما با یک مورد مزیت که نمی شود چنین لقبی به روشی بدهیم. مزیت دومی که درباره چاپ فوری دوست داریم بررسی کنیم؛ تنوع رنگ است. ما دوست داریم کارهای رنگارنگ و خوش رنگمان را سریع چاپ کنیم، دوست داریم کارمان بسیار جلوه داشته باشد، گاهی شمای هنرمند دوست دارید پوستری در شهر بچسبانید که چنان تصویر طبیعی جلوروی بیننده –گذارد؛ بیننده تصور کند آن چه می بیند زنده است و می تواند لمسش کند، گاهی کالای ما دارای تنوع رنگ است و این رنگ ها آن قدر زیبا هستند که دوست داریم در محصول چاپی ما حتماً این تنوع رنگ در معرض دید باشد، این لحظات است که واقعاً نیاز به چاپ خاصی دارید. چاپ افست به علت استفاده از سیستم رنگی Cyan, Magenta, Yellow,black موجب می شود که رنگ ها به‌صورت واقعی تر چاپ شوند و کیفیت بسیار مناسبی داشته باشند. در چاپ افست امکان چاپ رنگ های خاصی مانند طلایی و نقره ای و مسی و فسفری و... هم وجود دارد؛ بنابراین این ویژگی خاص این چاپ می تواند همان خصوصیت دیگر باشد که دوست داریم چاپ فوری آن را داشته باشد تا خواسته ما را پاسخگو باشد.

  خصوصیت بعدی که دوست داریم چاپ فوری داشته باشد؛ کیفیت بالای چاپ است. منظور از کیفیت بالا؛ کیفیتی است که در آن هیچ اثری از رد چاپ باقی نماند، جالب است بدانید؛ چاپ افست این خصوصیت مثبت را هم دارد. گزینه دیگری که اگر کمی دقت کنید برای شما می‌تواند مهم باشد؛ چاپی است که بتواند در متریال های مختلف محصولات شمارا ارائه دهد. مطمئناً تاکنون انواع کارت ویزیت ها را از جنس های مختلف دیده اید که دست سفارش‌دهنده را باز می گذارد تا هرچه قدر که بخواهد خلاقیت به خرج دهد و بلندپروازی کند. چاپ افست قابلیت چاپ بر روی انواع متریال را دارد.

  در گام بعدی هزینه و قیمت مطرح می شود؛ وقتی شما نیاز به 5000 تراکت و 2000 کارت ویزیت دارید، با این حجم کار قیمت محصولات بسیار مهم هست، مخصوصاً الآن زمانی نیست که با این افزایش قیمت کاغذ و مرکب و دستگاه‌های چاپ جدی نگیرید. چاپ افست همان‌طور که گفتیم در تیراژهای بالا بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

  تا اینجای مطالب خصوصیات مثبت جذابی درباره چاپ افست برای شما تشریح کردیم، گروهی از خواننده ها که عجول هستند، شاید همین جا نتیجه گیری کنند و بگویند چاپ فوری باید همان چاپ افست باشد؛ اما اشتباه می کنید؛ برای نتیجه گیری زود است. آیا هیچ‌کدام از این ویژگی ها فوری بودن این چاپ را می رساند؟ پاسخ منفی است؛ زیرا چاپ افست با همه خوبی هایی که دارد، چاپ بسیار زمان‌بری است و نمی تواند به این دلیل فوری باشد و کار شمارا یک‌روزه راه بیندازد. دلیل این موضوع مربوط به ساخت زینک یا پلیت به‌عنوان واسط چاپ است، زینک صفحه ای از جنس آلومینیوم است که طرح‌های چاپ بر روی آن زده می شوند تا بر روی سطح منتقل کند؛ این مرحله ساخت زینک مرحله پیش از چاپ یا لیتوگرافی است. در این مرحله برای هر رنگ یک زینک ساخته می‌شود که 5 تا 15 روز بسته به سفارش زمان می‌برد. می‌بینید؛ زمان طولانی ساخت زینک نخواهد گذاشت چاپ شما فوری باشد. همین هزینه ساخت زینک نخواهد گذاشت شما برای تیراژ کمتر از 1000 عدد برای چاپ عمومی و برای تیراژ کمتر از 10000 عدد برای محصولاتی با چاپ اختصاصی بتوانید از این روش استفاده کنید و بازهم ‌ساخت زینک نخواهد گذاشت شما در حین چاپ امکان ویرایش محصول چاپی را داشته باشید. در چاپ فوری شما عجله دارید، ممکن است اشتباهی در طرح کرده باشید و بازهم ساخت زینک نخواهد گذاشت شما سفارش خود را شخصی سازی کنید؛ بدین معنا که بتوانید مشتریان را طبقه‌بندی کنید یا اسامی مشتریان را بر روی آن ها درج کنید. شاید شما مجبور شدید چند مشتری را که فراموش کرده بودید برای آن‌ها به‌طور ویژه کارت‌پستال چاپ کنید یا سفارش چندین بنر متفاوت بدهید، با چاپ افست نمی توانید. شما چاپ فوری نیاز دارید که در عین سرعت عمل بتواند اشتباهات و فراموش‌کاری شمارا بپوشاند.

  نکته جالب‌توجه دیگری که باید گفت، این است؛ در چاپ افست تجربه و عملکرد نیروی کار بسیار حیاتی است و می تواند بر کیفیت کار و ترکیب و زیبایی رنگ‌ها تأثیر گذارد، همچنین خود دستگاه و تمیزی آن و میزان حرارت محیط و رطوبت کاغذ هم در آن مهم هستند. به نظر شما در چاپ فوری که مزیت اصلی آن ‌سرعت زیاد است و باید در عین این که سریع عمل می کند، کیفیت بالایی هم داشته باشد، تأثیر چنین عواملی اختلالی در عملکرد مناسبش ایجاد نخواهد کرد؟ قطعاً پاسخ می دهید؛ اختلال ایجاد خواهند کرد.

  با صحبت هایی که درباره چاپ افست و چاپ فوری انجام شد، ثابت گردید؛ چاپ افست نمی تواند همان چاپی باشد که برای چاپ فوری به آن متوسل می شوند؛ بنابراین تنها گزینه باقیمانده چاپ دیجیتال است که در ادامه خواهید فهمید بهترین گزینه برای چاپ فوری است.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :