چاپ روی لوازم آرایشی

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  استفاده از یک چاپ با کیفیت بر روی بسته بندی لوازم آرایشی می تواند تا حد بسیار زیادی از ازجعل نام تجاری برند شما جلوگیری کند ، زیرا امروزه گسترش استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی باعث رونق  فروش این محصولات و مشاهده محصولات فیک و تقلبی در بازار شده است. یک چاپ با کیفیت می تواند تضمینی برای بالا بردن عمر برند شما شود.

   

  ویژگی های مهم چاپ بر روی لوازم آرایشی و بهداشتی

  همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره کردیم چاپ روی لوازم آرایشی و بهداشتی تاثیر بسیار زیادی در فروش و جذب مخاطب دارد. استفاده از رنگ های مناسب ، طراحی زیبا و به یاد ماندنی و روشهای مناسب جهت چاپ بر روی قطعه همگی می تواند از جمله مواردی باشد که چاپ بر روی محصولات آرایشی و بهداشتی را منحصر به فرد و تاثیر گذار خواهد کرد. امروزه هزینه های بسیار زیادی صرف تبلیغات و بازاریابی محصولات آرایشی و بهداشتی خواهد شد . اما تنها می توانید با داشتن یک چاپ و بسته بندی زیبا و به یاد ماندنی تاثیر بسیار زیادی در خریدار و مصرف کننده این محصول داشته باشیم زیرا یک چاپ زیبا و بدون نقص می تواند برای مدت زیادی در ذهن بیننده و خریداری و مصرف کننده باقی بماند، مخصوصا زمانی که طرحی زیبا و کارآمد جهت چاپ بر روی لوازم آرایشی در نظر گرفته شود.

   

   

  مراحل کلی چاپ روی لوازم آرایشی و بهداشتی

  چاپ بر روی لوازم آرایشی و بهداشتی باید در چندین مرحله انجام گیرد تا چاپی زیبا و بدون نقص داشته باشیم. در ابتدا باید با توجه به نوع قطعه ای که می خواهیم چاپ را بر روی آن انجام دهیم روش مناسب چاپ را انتخاب نماییم. برای قطعه هایی که شکل دوار و استوانه شکل دارند چاپ سیلک اسکرین پیشنهاد می شود. زیرا با استفاده از این روش چاپ می توانیم بدون هیچ گونه مشکل و با نهایت زیبایی و دقت چاپ هایی را که حالت دوار و دایره شکل دارند بر روی قطعه انجام دهیم.

   

  برای قطعاتی که حالت صاف و مسطح دارند می توانیم از چاپ تامپو استفاده کنیم. در این چاپ رنگ با استفاده از یک پد سیلیکونی از روی کلیشه و شابلون به روی قطعه انتقال پیدا خواهد کرد. روش های مختلف دیگری نظیر چاپ ترانسفر ، چاپ یووی و … برای انجام چاپ روی لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد که متناسب به نوع قطعه انتخاب می شود. بعد از انتخاب قطعه نوبت به انتخاب رنگ مناسب با توجه به جنس قطعه خواهد رسید.

  سپس بعد از طراحی اصولی طرح مورد نظرتان و ساخت شابلون و کلیشه مراحل اصلی چاپ بر روی قطعه آغاز خواهد شد. بعد از انجام آن نیز از روش‌های متداول که در مجموعه چاپ صنعتی ایساتیس استفاده خواهد شد جهت خشک کردن و تثبیت رنگ بر روی قطعه استفاده خواهیم کرد.

  طراحی و ساخت کلیشه و شابلون برای چاپ روی لوازم آرایشی و بهداشتی

  همانگونه که در قسمت قبل گفته شد برای چاپ روی لوازم آرایشی توسط دستگاههای تامپو یا سیلک اسکرین ابتدا باید طراحی مورد نظر انجام شود که این کار با استفاده از نرم افزارهای طراحی حرفه ای انجام خواهد گرفت. بعد از طراحی و گرفتن خروجی مناسب نوبت به تهیه فیلم لیتوگرافی خواهد رسید که با استفاده از آن شابلون و کلیشه مورد نظر شما ساخته خواهد شد. این شابلون و کلیشه بر روی میز مخصوص دستگاه قرار گرفته خواهد شد و به کمک آن طرح مورد نظر شما بر روی قطعه منتقل می شود. 

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :