اهمیت تخصص در انجام کار هنری

توضیحات:

 • برای بهبود جنبه‌های مختلف زندگی به‌خصوص قدرت باروری و نوآوری فرد باید خود را بشناسد. این خودشناسی در مراحل مختلف زندگی و هم‌چنین در محیط کار به آن شخص کمک می‌کند.

  نکته اینجاست که چطور ما به اعتماد به نفس در کارمان برسیم…

  اهمیت تخصص در انجام کار هنری زمانی اتفاق می افتد که اگر ما در هر حرفه و تخصصی که هستیم تسلط کامل به ابزارهای کاریمان داشته باشیم خواه نا خواه به اعتماد به نفس مورد نظرمان خواهیم رسید. مثلا برای یک گرافیست کار کردن با نرم افزار از اهمیت بالایی برخوردار است تا بتواند آنچه در ذهن به عنوان ایده اولیه دارد به راحتی اجرا کرده و ارائه دهد.در رشته هنر ، بیش از هر رشته دیگری خلاقیت حرف اول را می زند. داشتن نوآوری و ارائه طرح ها و برنامه های خلاقانه می تواند مهم ترین عامل موفقیت در رشته های هنری باشد. آن دسته از افرادی که بر حسب علاقه و استعداد خود ، رشته های هنری را برای تحصیل انتخاب می کنند ؛ می بایست این مسئله را در نظر داشته باشند که مطالب و دروس دانشگاهی هرگز قادر به تامین تمامی نیازهای شغلی آن ها نمی باشند. در حوزه هنر ، تمرین و ممارست در کنار تحصیلات آکادمیک بسیار حائز اهمیت است چرا که در زمان استخدام و مصاحبه کاری آنچه مورد توجه قرار می گیرد مهارت ها و رزومه کاری شما در کنار نمونه کارهایی می باشد که ارائه می کنید. در ادامه به توضیح مختصری درمورد موقعیت های شغلی و مهارت هایی که برای اشتغال در هر یک از این رشته های پرطرفدار هنر لازم است ، می پرداز

  مانی که فعالیتی را خواه در محیط خانه یا مدرسه برای کودکان برنامه ریزی می کنیم، مهم ترین نکته این است که بدانیم این برنامه چه اهمیت و اهدافی دارد و چه سودی برای رشد ذهنی و آموزشی کودک به همراه خواهد داشت. فعالیت های هنری به طور طبیعی سبب تقویت جنبه های گوناگون رشد زبانی، شناختی، اجتماعی و حسی - حرکتی می شوند. کارهای هنری روش هایی پیش روی کودک می گذارند تا درک خود را از مفاهیم ویژه به شکل غیر کلامی بیان کند. در این نوشته، منظور از فعالیت های هنری، نقاشی، کاردستی و مجسمه سازی به روش خلاق است.

   برای نمونه، اگر موضوع اصلی کار هنری، آموزش مفهوم انتزاعی اندازه باشد، کودکی که دایره ی واژگانی غنی برای توضیح این مفهوم ندارد، می تواند با کشیدن چیزی در اندازه های متفاوت، درک خود را از مفهوم به نمایش بگذارد. می توان کودک را از راه فعالیت های هنری تشویق به ایجاد ارتباط کرد. به ویژه کودکانی که مشکلات گفتاری دارند، می توانند به کمک هنر، منظور خود را به مخاطب بفهمانند. فعالیت های هنری، کودکان را تشویق به حرف زدن و ابراز عقیده نیز می کنند. بسیاری از کودکانی که در برابر هر پرسشی به دادن پاسخ های کوتاه بله و خیر بسنده می کنند، در فرآیند خلق یک اثر هنری می توانند در رابطه با طرح، مواد مورد نیاز، کار دوستان شان و موضوع های دیگر حرف بزنند. فعالیت های هنری همچنین به کودک اعتماد به نفس و انگیزه برای خلاقیت می دهند. هنگام فعالیت های هنری گروهی، کودکان مهارت برقراری روابط اجتماعی را به گونه ای غیر مستقیم فرا می گیرند و با چگونگی تعامل، کمک به دیگران، مشارکت، پرهیز از خشونت و راه های حل مشکلات مختلف آشنا می شوند.

  فعالیت های هنری سبب رشد حسی و اجتماعی در کودکان می شوند. برخی از کودکان به دلیل ترس از کثیف شدن، ناشناخته بودن مواد یا احساس ناتوانی، از شرکت در هر نوع کار هنری پرهیز می کنند. با تقویت روحیه ی اجتماعی و استفاده از فعالیت های ساده ی هنری به عنوان گام اول حرکت، می توان حس بی اعتمادی به خود را در کودک از بین برد. بسیاری از کودکان از گفت و گو درباره ی احساسات و عواطف شان پرهیز می کنند، اما در بیشتر موارد اطلاعاتی در رابطه با احساسات و اتفاقات پیرامون کودک، با کار هنری اش آشکار می شود. لذت کارهای هنری به پدید آمدن روحیه ی اجتماعی می انجامد. به طور مثال، در فرآیند کار هنری، کودک به سبب لذتی که می برد، شروع به حرف زدن یا لبخند زدن می کند، اطمینان و اعتماد در کودک شکل می گیرد و خلاقیت او رشد می کند.

  در خردسالان، کارهای هنری، فعالیت های حسی-حرکتی آن ها را بیشتر می کند. کودک با این فعالیت ها دیدن و ایجاد ارتباط میان دست و چشم را می آموزد. استفاده از انگشتان و در دست گرفتن اشیا را تمرین می کند و مهم تر  اینکه بین دیدن و فرایند تفکر در او ارتباط ایجاد می شود. فعالیت های هنری، کودک را در علاقه مند شدن به کتاب و فرآیند آموزش خواندن نیز یاری می دهند. با فعالیت های هنری، توجه کودک به تصویر جلب می شود و درست دیدن را می آموزد. او با نگاه کردن به کتاب های تصویری و کار هنری روی کتاب، نخست می تواند تصاویر را دنبال کند و با نقاشی، داستان بگوید. پس از خواندن تصاویر، واژگان مربوط به هر تصویر را یاد می گیرد. این تمرین ها فرآیند خواندن و آموزش را تبدیل به فعالیتی لذت بخش می کنند.

  یم.

   

   

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :