چاپ به صورت تخصصی

توضیحات:

 • به نام خدا

  صنعت چاپ در حال عبور از دوره گذار است . در حالی که تقاضا برای چاپ روی کاغذ های معمولی در حال کاهش است ، این چاپگر های تخصصی هستند که از رشد جذابی بهره مند شده اند و حرفه چاپ و تبلیغات در حال تجربه یک روند قوی به سمت تخصصی شدن است .

  شرکت ها و کارخانه ها لیبل های اختصاصی می خواهند ؛ جوان ها تی شرت و لیوان با طرح سینمایی و ورزشی محبوب شان را طلب می کنند ؛ تبلیغات حجم عظیمی از صنعت چاپ را به خود اختصاص داده ؛ تازه عروس و داماد ها به دنبال چاپ هر آکسسواری هستند که بتوانند به شکل ست از آن استفاده کنند و در نهایت کاتالوگ, بروشور ، سالنامه ، سررسید ، فولدر ، پوستر ، مجله ، ست اداری و دیگر اقلام تبلیغاتی هم که جای خود را دارند . تقریبا این روز ها هر وسیله شخصی که بخواهید و قابلیت چاپ داشته باشد ، می تواند سفارش شخصی امروز شما و یا هدیه ای برای یک عزیز باشد . به همین دلیل فعالان عرصه طراحی و چاپ و امور گرافیکی به دنبال یافتن راه های جدیدی هستند تا در این مسیر رو به رشد و پر طرفدار بتوانند بهترین باشند و حرف جدیدی برای گفتن داشته باشند .

  وضعیت چاپ به صورت تخصصی

  آن هایی که از قدیم در صنعت چاپ بوده اند می دانند که برای ماندن در این حرفه به صورت تخصصی باید همواره تغییر کرد . ذات هنر و فعالیت های هنری همیشه با آفرینش در هم آمیخته و به تبع آن خلاقیت در این عرصه نقشی مهم را ایفا می کند . طراحی و چاپ نیز قطعا از چنین قاعده مستثنی نیست فلذا فعالان عرصه چاپ و طراحی با استناد به قوه خلاقیت خود همواره باید به دنبال راه های جدیدی برای ادامه حیات و موفقیت باشند . چاپ کلاسیک کاغذی به جز دایره محدود چاپ کاتالوگ ، سالنامه ، سررسید ، مجله ، پوستر و بروشور که اقلامی تبلیغاتی نیز محسوب می شوند روز به روز با اقبال عمومی کمری مواجه است اما در مقابل چاپ تخصصی نوینی در حال گسترش است و فعالیت صحیح در این عرصه با موفقیت  بسیاری روبرو خواهد بود اگر شما بتوانید چاپ تخصصی را با علاقه زیاد به فناوری های نوآورانه ، مواد جدید و ظرفیت پذیرش و آموزش روش های جدید ترکیب کنید .

  اگر می خواهید در دنیای مدرن امروز در صنعت چاپ موفق باشید باید بیش از پیش بدانید و بیاموزید .

  آیا پیشرفت چاپ تخصصی یک خطر است ؟

  نه ! اگر شما بتوانید چاپ تخصصی جدید را با روش ها و فرایند های قدیمی خودتان ادغام کنید و دانش خود را به روز نگه دارید ، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند . ایده های جدید در صنعت چاپ تخصصی همیشه برگ برنده شما خواهد بود و ترکیب این ایده ها با روش های قدیمی و جدید طراحی و چاپ پتانسیل بسیار بالایی را ایجاد می کند . شما حتی می توانید لیبل هایی که سال های سال است برای شرکت های مختلف طراحی و چاپ می کنید را با روش های جدید به محصول پر درآمد و پر طرفدار خود تبدیل کنید .

  شخصی سازی و فرد گرایی نیز امروزه از اهمیت و توجه زیادی برخوردار است و دقیقا می تواند نقطه هدف گذاری شما برای برنده شدن باشد . مردم به خصوص جوان تر ها علاقه دارند وسایل اساسی خود را به شکلی شخصی داشته باشند : عکس خودشان روی دیوار اتاق شان باشد ؛ لباس مخصوص به خودشان را با یک طرح اختصاصی داشته باشند ؛ همان طور که قبلا می توانستند پس زمینه گوشی یا لپ تاپ را به تصویر مورد علاقه شان مزین کنند ، حالا پشت لپ تاپ و گوشی باید طرحی اختصاصی داشته باشد ؛ اگر جوان های دهه های پنجاه تا هشتاد پوستر محبوب خود را چاپ می کردند امروزه هم پوستر ها کیفیت متفاوتی یافته و هم انواع جدید تری طراحی و چاپ می شود . خلاصه داستان این است که با توجه به نیاز فرد گرایی می توانید در چاپ تخصصی یک حرفه ای تمام عیار باشید و چاپ تخصصی را یک خطر تلقی نکنید .

  تا امروز از پرینتر های ساده استفاده می کردید و مشتری های خود را از دست داده اید ؟ این دقیقا همان خطای شما است ؛ پرینتر به کالایی تبدیل شده که به راحتی در خانه ها و دفتر ها یافت می شود و مردم می توانند به راحتی نیاز خود به چاپ یک نامه ، مقاله اینترنتی یا عکس مدل موی مورد انتخابی خود را رفع کنند . آن ها دیگر به دنبال چاپ سیاه و سفید روی یک برگه ساده نیستند . به عبارت دیگر آن چه مشتری امروز از شما طلب می کند ، در وهله اول طراحی است . او می خواهد خاص باشد ، زیبایی معیار های تازه ای یافته و مشتری شما به دنبال این زیبایی است ؛ و اگر بتوانید طراحی خوبی به او ارائه دهید مرحله بعدی چاپ تخصصی خواهد بود

   

  چاپ تخصصی یا مسابقه ورزشی ؟

  یکی از راه های موثر برای الهام گرفتن و یافتن ایده های جدید ، دنبال کردن دیگر حوزه ها است و اگر مسابقه های ورزشی را دنبال کنید ، متوجه می شوید که شباهت زیادی میان آن ها و صنعت چاپ و طراحی وجود دارد و وجه اصلی این شباهت ذات رقابتی در هر دو است . در یک مسابقه چند ثانیه می تواند بین باخت و برد ، اول شدن یا دوم شدن تفاوت ایجاد کند . کمی فکر کنید . آشنا نیست ؟

  ما در طول روز کاری رقبای خود را نمی بینیم و حتی نمی دانیم در این رقابت چه عملکردی داشته ایم ؛ تا زمانی که سفارش را به مشتری تحویل دهیم ؛ یا بدتر از آن : تا زمانی که یاد نگیریم . و آن زمان خیلی دیر خواهد بود و مشتری از دست رفته است .

  یک شباهت دیگر میان صنعت چاپ و تبلیغات و مسابقه ورزشی وجود دارد و آن ضرورت کار تیمی است و شباهت سوم این است که شما برای حضور در یک مسابقه ورزشی به سطح فوق العاده بالایی از مهارت و تجربه نیاز دارید که فقط با تمرین و زمان گذاشتن به دست می آید . عرضه کنندگان خدمات طراحی و چاپ نیز باید سطح بالایی از خدمات را به مشتری ارائه کنند که فقط با استفاده از نیرو هایی ماهر و با تجربه حاصل می شود .

  این شباهت ها چه چیزی را به ما می آموزد ؟

  1- سعی کنید رکورد خودتان را بزنید

  • در حرفه چاپ و طراحی ما همواره با زمان رقابت می کنیم و به نظر می رسد زمان نیز هر سال به سرعت خود می افزاید . هر پیشرفت ما در طراحی و چاپ باعث می شود بتوانیم بهتر و سریع تر حرکت کنیم .

  2- از اشتباهات بر حذر باشید

  • از تجربه خود استفاده کنید و آرامش تان را حفظ کنید . زمانی که به مهلت انجام سفارش طراحی یا چاپ خود نزدیک می شوید تلاش می کنید سرعت کار خود را بالا ببرید و دقیقا در همین زمان است که اشتباهات احمقانه ای رخ می دهند . از چک لیست ، کامپیوتر یا هر ابزار دیگری که به شما کمک می کند اشتباهی مرتکب نشوید استفاده کنید .

  3- تمرکز خود را بهبود ببخشید

  همه چیز پیرامون آماده سازی می چرخد و زمانی که شما بتوانید تمرکز خود را بهبود ببخشید ، تصمیم گیری آسان می شود

  4- یادتان باشد تنها نیستید

  • شما عضوی از یک گروه طراحی و چاپ هستید ؛ حتی اگر کوچک باشد . در یک مسابقه ورزشی همه از واژه ما استفاده می کنند ؛ با کار تیمی و ارتباطات ، نتایج بهتری حاصل می شود .

  5- هیچ گاه نا امید نشوید

  • معمولا نتایج بهتر با تجربه به دست می آید و تجربه نیز نیاز مند گذر زمان و عمر است . آن هایی که در یک مسابقه ورزشی برنده می شوند بار ها مسابقه داده اند و هیچ گاه نا امید نشده اند . این حقیقت در صنعت طراحی و چاپ هم صدق می کند . یادتان باشد ما نمی خواهیم قبل از آن که معجزه رخ دهد ، نا امید شویم .

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :