بازاریابی ترکیبی

توضیحات:

 • به نام خدا

  در حال حاضر بازار ایران با توجه به قرار داشتن در شرایط بحران به عرصه ای برای  رشد رقابت و تقاضا برای کیفیت بیشتر محصولات و خدمات بسیار و قیمت رقابتی ایجاد گردیده است، به همین خاطر استراتژی های ترکیبی بازاریابی نظیر چاپ و تبلیغات گسترده رو به رشد می باشد. بازار چاپ هم یکی از مجموعه هایی است که  تحت تاثیر مستقیم شرایط بحران قرار گرفته است، بنابراین روند تغییر استراتژی بازار چاپ با استفاده از روش بازاریابی ترکیبی بدون شک تغییر خواهد کرد.

   

  استراتژی های ترکیبی بازاریابی :

   بازاریابی ترکیبی به طور کلی یکی از عناصر اصلی بازاریابی است.  این اصطلاح توسط مک کارتی در سال 1960 ساخته شد و برای ترکیب چهار جزء اساسی یعنی محصول، قیمت، ارتباط و توزیع استفاده می شود. بنابراین ضروری است که این چهار متغیر به منظور دستیابی به همبستگی آنها با یکدیگر هماهنگ شوند و در ابتدای این بحث ما توضیحی مختصر در رابطه با این چهار متغیر ارائه میدهیم.

   

  محصول

  محصول، شامل کالاها یا خدماتی است که یک شرکت در بازار عرضه می کند که اولین متغیر بازاریابی ترکیبی  است. این محصول است که نیازهای مصرف کنندگان مختلف را برآورده می سازد، به همین دلیل نقش منحصر به فردی در پاسخ به نیازهای مشتریان را دارا می باشد. در بازاریابی ترکیبی خود محصول دارای جنبه هایی است که  بسیار حائز اهمیت است و نیاز به یک مطالعه عمیق برای دانستن نام تجاری، تصویر، بسته بندی و خدمات پس از فروش محصول، بر روی آن است.

  قیمت گذاری

   قیمت گذاری یک متغیر در بازاریابی ترکیبی است که درآمد یک کسب و کار مشخص را تعیین می کند. قبل از تعیین قیمت یک محصول مشخص، ارتباط بین بازار، مصرف کننده، رقابت و سایر عوامل مشابه و دخیل در بازار باید با دقت بررسی شود.در زمان بحران این نقش مصرف کننده است تا مقیاس کیفیت، کمیت، قیمت و ارتباط میان این چهار متغییر را به منظور تصمیم در مورد خرید  یا عدم خرید محصول را تعیین کند. به همین دلیل استراتژی قیمت گذاری باید با دقت مشخص شود، که عملیات آسانی نیست، از این رو به همبستگی تمام متغیرهای چهارگانه بازار یابی ترکیبی نیاز داریم.

  توزیع

  توزیع، به طور کلی مجموعه ای از تمام وظایف مربوط به انتقال محصول نهایی به تمام نقاط فروش آن در بازار است. توزیع یک مکان انتخابی در مدیریت تجاری هر شرکت است. پس یکی از نکات مهم چگونگی این موضوع است  که محصول را هرکسی در هر زمان و هر کجا می خواهد به دست مصرف کننده برساند. در همین رابطه راه های بسیاری برای توزیع محصول که بسته به ویژگی های محصول و بازار آن، و مجموعه مصرف کنندگان و تقاضا برای خرید آن در بازاریابی ترکیبی وجود دارد.

  ارتباط

  ارتباط: در بازاریابی ترکیبی شرکتها می توانند از طریق ارتباط با مشتریان موفق به فروش محصولات خود شوند و متوجه می شوند که با چه تغییراتی در محصولات خود می توانند نیازهای واقعی مشتریان را برآورده کند. بازاریابی ترکیبی شامل چندین روش ارتباطی از قبیل فروش مستقیم، تبلیغات، ارتقاء فروش، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محیطی می باشد.

  یک مجموعه چاپ حرفه ای از بازاریابی ترکیبی برای رشد در بحران فروش استفاده می کند:

  چاپخانه ها که  خود به طور روزمره کارهای چاپی دیگر شرکت ها را تولید می کنند، می توانند با استفاده از بازاریابی ترکیبی از تبلیغاتی مانند کاتالوگ و بروشور مشتریان روزمره خود به عنوان تبلیغ استفاده کنند و دیگر نیازی به استفاده کردن از حتی یک صفحه کاغذ هم ندارند.  بنابراین، چاپخانه شما باید از دانش فنی با کیفیت بالا بهره -مند باشد تا در زمان بحران از مجموعه محصولات مشتریان خود به عنوان یکی از متغیرهای بازاریابی ترکیبی سود ببرد.

  چاپ افست، فرایندی است که به وسیله­­­­ی آن که کارهای چاپی بزرگ و پرتیراژ انجام می شود. یک کارشناس فنی چاپ می تواند در زمان بحران به مشتریان خود پیشنهاد هایی برای چاپ بروشورهای تبلیغاتی، کاتالوگ و تراکت را بدهد و از طریق بازاریابی ترکیبی با استفاده از مشاوره و ارتباط با مشتریان خود، فروشش را افزایش دهد.

   

  خدمات چاپ با آخرین تکنولوژی روشی رو به جلو در بازاریابی ترکیبی :

  یک مجموعه چاپ مدرن می تواند از طریق سرمایه گذاری برای خرید تجهیزات مدرن با تکنولوژی پیشرفته کار خود را گسترش دهد و همانطور که قبلا در استراتژی بازاریابی ترکیبی عنوان شد با استفاده از به روز رسانی متغیر محصول، می تواند کارایی مجموعه خود را به حداکثر برساند. با مدرن شدن دستگاه های چاپ شما می توانید به مشتریان خود بابت کیفیت خدمات چاپی خود گارنتی لازم را بدهید و این مراحل است که مجموعه شما را قادر به ارائه محصولاتی می کند که به تدریج به دو صورت از نظر کنترل هزینه برای مشتریان خود و از لحاظ بهره وری برای شرکت بهینه می شود. کیفیت چاپ و کاهش هزینه ها دارایی مجموعه چاپ شما در زمان بحران است. و  بزرگترین روش موفقیت در بازاریابی ترکیبی همین باقی ماندن و پیشی گرفتن از رقبایتان در این شرایط است.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :