چاپ اسباب بازی

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  اسباب بازی به طور معمول وسیله ای برای سرگرم کردن کودکان است , و در کشف شدن استعداد کودکان کمک زیادی میکند , به این ترتیب مورد مهمی که سبب میشود تا یک اسباب بازی در بازار فروش چشمگیری داشته باشد و مشتریان به او جذب شوند , بسته بندی خلاقانه آن است .
  جعبه اسباب بازی میتواند مثل خود اسباب بازی ها برای کودکان و بزرگسالان جذاب باشد . بیشترین درصد فروش جعبه های اسباب بازی چاپ روی جعبه است و مدل جعبه اسباب بازی بیشترین مخاطب را به خود جذب میکند . جعبه اسباب بازی میتواند باعث انتخاب یک اسباب بازی از بین تعداد بسیاری محصول مشابه در یک فروشگاه شود . بسته بندی شیک و زیبا برای محصول نشان دهنده ارزش آن بوده و توجه خریدار را به خود جلب میکند .
  انواع وسایل سرگرمی و محصولات فرهنگی و فکری برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان نیز این قابلیت را دارند که با ارائه یک بسته بندی شیک و جذاب حس بهتری از یک خرید خوب را به مشتری بدهند .
  جعبه اسباب بازی با توجه به ابعاد و وزن محصول در ابعاد مختلف و مدلهای مختلف تولید می شود . کارتن لمینت ، مقوای پشت طوسی ، مقوای ایندربرد جنسهای هستن که برای جعبه اسباب بازی و بازیهای فکری کودکانه مورد استفاده قرار می گیرد .

  جعبه بسته بندی بازی فکری :

  جعبه بازی فکری باید به گونه ای طراحی و تولید شود که کودکان را جذب خود کند واین نوع بازی برای استعداد و هوش کودکان بسیار موثر میباشد . بازی های فکری انواع و مدل های مختلفی دارد و برای هر رده بندی سنی مناسب میباشد , پس باید جعبه آن طوری طراحی شود که هم کودکان و هم نوجوانان را جذب خود کند .
  بازی های فکری انواع و مدل های مختلفی دارد و از آنجایی که این نوع بازی قعات ریز و درشت و زیادی دارد باید به گونه ای ساخته شود که تمامی قطعات داخل آن جای شود و در هنگام بازی گم نشود و ابعاد جعبه به گونه ای باشد که زیاد بزرگ و خیلی کوچک نباشد .

   

  طراحی جعبه و کارتن بسته بندی اسباب بازی کودک :

  طراحی جعبه و کارتن بسته بندی اسباب بازی نیازمند به اطلاعات کافی در مورد ویژگی های کودکان در سنین مختلف دارد به همین دلیل رنگ ‌آمیزی ، چاپ منظره و عکس‌ها و شخصیت‌های کارتونی بر روی جعبه‌ ها اهمیت زیادی دارد . برای فروش بهتر اسباب بازی های دخترانه و پسرانه مانند عروسک ها و ماشین ها ، بازی های فکری ، پازل ها و … در بسته بندی ها و جعبه و کارتن های مناسب خود باید قرار داد . جعبه اسباب بازی باید در طرح ها و رنگ های مختلفی ساخته شده باشد تا نظر بچه ها را به خود جلب کند . طراحی های خلاقانه جعبه های اسباب بازی که مخاطب خاص آن کودکان میباشند برای افزایش فروش و بردینگ شدن الزامی میباشد . با استفاده از آگاهی بیشتر در مورد بازی‌ های مختلف مناسب سنین کودکان میتوان جعبه ‌های مناسب را طراحی کرد .
  در جعبه های اسباب بازی نکات ریزی وجود دارد که به چشم میخورد و باید به آنها توجه کرد مانند : باز شدن درب محصول , میتواند به گونه ای طراحی شود که خود کودک بتواند آن را به راحتی باز کند و کودک نیاز به کمک کسی دیگه برای باز کردن نداشته باشد .
  در طراحی بازی ‌هایی مانند ماشین ، موتور و عروسک , باید در جعبه و کارتن هایی قرار گیرند که علاوه بر ظاهر زیبا و رنگ مناسب , قسمتی از آن طلق زده شود تا نمای بیشتری از اسباب بازی داخل آن نمایش داده شود . در تولید بسته بندی اسباب بازی های مختلف ، باید با استفاده از طراحی گرافیکی و سه بعدی و به کمک روانشناسی کودکان , میتوان جعبه را به صورت سه بعدی تهیه کرد و با استفاده از چاپ افست به صورت جعبه مقوایی و کارتنی با توجه به وزن محصول ، قیمت تمام شده یک جعبه با ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین روش تولید کرد .

   

  چاپ اختصاصی انواع مختلف جعبه اسباب بازی :

  در چاپ جعبه های اسباب بازی باید بیشتر از جنس و یا مقاومت جعبه به فکر یک طراحی خوب برای جعبه های اسباب بازی بود . قبل از هر چیزی باید به دنبال یک طراحی و یا یک مدل خاص برای جعبه بگردید که همین کار سبب فروش بیشتر شما میشود .
  جنس مورد نیاز برای چاپ جعبه اسباب بازی میتواند در چند نوع مختلف تولید شود و با توجه به سلیقه شما طراحی و چاپ شود . بهترین نوع جنس جعبه های مخصوص اسباب بازی مقوای ایندر بورد میباشد ، این مقوا به دلیل داشتن داخلی سفید رنگ بسیار شیک میباشد و میتوان روی آن تمام رنگ چاپ کرد یعنی محدودیتی در چاپ وجود ندارد و به صورت کامل هر نمونه چاپ اختصاصی بر روی آن انجام میشود ، مقاومت بالای این نوع جنس سبب شده که سنگینی محصول در آن به چشم نخورد و تحمل نگه داشتن محصول را داشته باشد . نوع دیگر جنس مقوای استفاده شده در جعبه اسباب بازی پشت طوسی میباشد ، داری پشتی طوسی رنگ بوده که چاپ داخل آن خیلی با بیرون متفاوت است ، اما بخش خارجی مقوا بسیار چاپ پذیر و به راحتی میتواند تمام رنگ روی آن چاپ شود . همچنین این مقوا برای جعبه اسباب بازی بسیار مقاوم بوده و , وزن مناسبی نسبت به جعبه داخل آن دارد .
  جهت زیبایی و ماندگاری طولانی تر جعبه اسباب باریها از خدمات پس از چاپ مختلفی مانند : سلفون مات و براق ، یووی ، یووی سیلندری مورد استفاده قرار میگیرد .

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :