۸ مورد از اشتباهات اساسی در آرایش

توضیحات:

 • به نام خدا

  با وجود این واقعیت که اکنون در اینترنت می‌توانید تعداد زیادی از آموزش‌های ویدئویی و کلاس‌های استادانه آرایش را پیدا کنید، هنوز هم بسیاری از دختران در انتخاب و روش استفاده از مواد آرایشی مرتکب اشتباهات اساسی می‌شوند. مابه شما پیشنهاد می‌کنیم با اشتباهات اصلی کنار بیایید و یاد بگیرید چگونه از آن‌ها جلوگیری کنید.

  اشتباه ۱: کمبود رژگونه

  صورت با رژگونه همیشه تازه‌تر به نظر می‌رسد

  شخصیت‌های فیلم‌های کودکان را به یاد می‌آورید که گونه هایشان رژ گونه شدیدی دارد، گویی با لبو ساخته شده اند؟ بسیاری از دختران از این اثر می‌ترسند، و بنابراین آن‌ها فقط از استفاده از رژگونه امتناع می‌ورزند، و ترجیح می‌دهند فقط از پایه و پودر استفاده کنند. نتیجه آن صورت رنگ پریده و بدون اشاره به سلامتی، طراوت، زیبایی و جوانی است.

  یکی دیگر از اشتباهات مرتبط با این محصول زیبایی، انتخاب اشتباه سایه است. به یاد داشته باشید که یک رژگونه شفاف بیش از حد روشن، دقیقا مانند یک رنگ قهوه‌ای مبهم، شباهت چندانی به رژگونه سالم که می‌خواهید بدست آورید، ندارد. بعد از یک پیاده روی فعال و به اصطلاح گل انداختن صورت به خودتان در آینه نگاه کنید - این باید سایه رژگونه باشد که برای شما مناسب است. ممکن است مایل به قرمز باشد، اما نباید ترسید. هدف شما این است که تا حد ممکن به اثر طبیعی نزدیک شوید.

  اشتباه ۲: سایه‌های مات

  سایه‌های مات برخلاف ساتن کسل کننده و یکنواخت هستند

  برخی از خانم‌ها معتقدند که سایه‌های مات تنها راه حل صحیح در آرایش چشم است، زیرا آن‌هایی که براق هستند "از نظر سنی باعث مسن‌تر به نظر رسیدن می‌شوند" و "چین و چروک‌ها را برجسته می‌کنند". در واقع، اصلاً اینگونه نیست. در مرحله اول، اگر چین و چروک در صورت وجود داشته باشد، سایه‌ها قادر به پوشاندن یا برجسته کردن آن‌ها نیستند؛ و ثانیا، یک محصول زیبایی با جلوه‌ای مات و خشک جالب به نظر نمی‌رسد، اما هدف شما دستیابی به ظاهری کاملاً متفاوت است.

  سایه چشم ساتن (حالتی بین سایه چشم براق و مات) با درخشش ظریف برای آرایش روزمره بسیار مناسب است. با کمک آن‌ها، مشخص می‌شود که نور‌های برجسته‌ای روی پلک ایجاد می‌کند، که باعث عمیق و رسا بودن ظاهر می‌شود. علاوه بر این، برخلاف سایه‌های مات، سایه‌های ساتن مستعد خشکی و تشکیل توده نیستند.

  اشتباه ۳: پایه خود را لغزان کنید

  اطمینان حاصل کنید که پایه شما برای رنگ پوست شما مناسب است.

  هنگام خرید یک کرم پایه، شما باید نه تنها سایه، مارک و هزینه، بلکه نوع پوست خود را نیز در نظر بگیرید. نوع محصول زیبایی که برای شما ایده آل است مستقیماً به این بستگی دارد. اگر این لحظه را نادیده بگیرید، نمی‌توانید براقیت پوست بر اثر جربی، منافذ پوست و چین و چروک را پوشش دهید؛ بنابراین، صاحبان پوست چرب باید به رنگ مات توجه کنند، اجزای تشکیل دهنده آن روغن درخت چای، روی یا دی اکسید تیتانیوم، اسید هیالورونیک است. برای لوازم آرایشی اضافی، محصولات خشک را انتخاب کنید: رژگونه و هایلایتر.

  پوست خشک به یک پایه با اثر درخشان نیاز دارد. اینگونه مواد آرایشی معمولاً حاوی روغن، ویتامین E، فیلتر‌های SPF هستند که برای این نوع پوست اجباری هستند.

  اشتباه ۴: آشفتگی ابرو

  ابرو‌ها باید تا حد ممکن طبیعی و شسته و رفته باشند.

  اساساً، دختران به دو نوع تقسیم می‌شوند: کسانی که در ابرو‌ها زیاده روی می‌کنند و کسانی که ابرو‌ها را کاملاً نادیده می‌گیرند. با در نظر گرفتن روند‌های مدرن و مد برای طبیعی بودن، آرایشگران توصیه می‌کنند حداقل در ابرو‌ها دخالت کنند. در هماهنگی دو ابرو و حذف مو‌های اضافی برای تمیز به نظر رسیدن. این تمام کاری است که شما باید انجام دهید؛ بنابراین، می‌توانید با خیال راحت از محصولات زیبایی مانند فوندانت خودداری کنید و آن را با ژل و مداد جایگزین کنید. بخاطر بسپارید - باید ابرو‌ها را همیشه شانه کنید، از ایجاد اختلال خلاقانه که می‌تواند بقیه آرایش را به راحتی خراب کند، جلوگیری کنید.

  اشتباه ۵: کانسیلر

  کانسیلر خیلی روشن فقط ایرادات را برجسته می‌کند.

  اعتقاد بر این است که این محصول باید بسیار روشن‌تر از پوست شما باشد. در واقع، سایه با هدف کانسیلر در آرایش شما ارتباط مستقیم دارد. اگر از آن به عنوان یک محصول مستقل برای پنهان کردن نقص‌های جزئی پوست استفاده می‌کنید، آن را دقیقاً با رنگ تن انتخاب کنید. اگر کرم پایه با کانسیلر یکی شده باشد، کانسیلر باید کمی تیره باشد.

  کانسیلر که بیش از حد روشن باشد قادر به پوشاندن هیچ چیز نیست. علاوه بر این، می‌تواند برآمدگی چشم را برجسته کند، بر کیسه‌های زیر چشم و تفاوت‌های ظریف دیگری که قطعاً قرار نیست در معرض نمایش عموم قرار دهید، تأکید کند. همچنین، در مصرف آن زیاده روی نکنید. وقتی شخصی لبخند می‌زند، خطوط در زیر چشم ظاهر می‌شود.

  توجه داشته باشید: اگر می‌خواهید به اثر چشم‌های برجسته مانند جنیفر لوپز یا کیم کارداشیان برسید، باید از کانسیلری استفاده شود که بافت آن چگال‌تر است و معمولاً در زیر پایه قرار می‌گیرد.

  اشتباه ۶: لب‌های رنگ نشده

  خط لب باید مشخص باشد

  اگر دختران هنوز می‌خواهند لب‌های خود را برجسته کنند، آن‌ها اغلب یک اشتباه آشکار، اما حیاتی مرتکب می‌شوند - آن‌ها خط لب خود را به پایان نمی‌رسانند.

  مشکل در اینجا این است: اغلب رنگدانه زودتر از خط (مرز قسمت محدب لب ها) به پایان می‌رسد. برای اینکه آرایش خود را خراب نکنید، باید رنگدانه طبیعی لب را نادیده بگیرید و لب‌ها را با یک کانتور واقعی رنگ کنید. این امر به ویژه هنگام استفاده از رژ لب روشن بسیار مهم است.

  اشتباه ۷. عدم آرایش

  شما نمی‌توانید رژ لب بزنید، اما تمام قسمت‌های دیگر صورت را نادیده بگیرید.

  ما بر این عقیده هستیم که فرد یا باید این کار را به صورت عادی انجام دهد یا اصلاً این کار را انجام ندهد؛ و انجام یک سوم آرایش یک فاجعه است. زمانی که آن‌ها وقت خود را صرف آرایش کردند، اما کار خوبی انجام ندادند. به عنوان مثال، ما لب‌ها و مژه‌ها را نقاشی کردیم، اما در عین حال کبودی زیر چشم، رنگ پوست ناهموار و ابرو‌های کج و معوج را نادیده گرفتیم.

  به یاد داشته باشید: نظم در استفاده از مواد آرایشی بسیار مهم است. برای شروع، شما باید تمام نقایص را پوشش دهید (به طور عمده، ما در مورد اصلاح رنگ پوست، کبودی زیر چشم صحبت می‌کنیم)، سپس رژگونه را بزنید تا صورت تازه شود، و در پایان - ابرو‌ها را شانه کنید. اگر بیش از پنج دقیقه وقت برای آرایش ندارید، این حداقل کاری است که باید انجام دهید. لب و مژه نیز مهم هستند، اما از وهله اول فاصله زیادی دارند.

  اشتباه ۸: چند لایه ریمل مژه و ابرو

  وقتی ریمل زیاد روی مژه‌ها باشد، آن‌ها به هم می‌چسبند.

  در مقابل عشق هنرمندان گریم به طبیعی بودن، این روند غیر طبیعی ریمل زیاد روی مژه به خوبی در این مفهوم نمی‌گنجد. مژه‌های چسبناک با توده‌های ریمل گلوله شده روی هم به نظر زشت، قدیمی و سن را اضافه می‌کنند. بهتر است سعی نکنید محصول را در چند لایه استفاده کنید، بلکه خود را به یک، حداکثر دو لایه محدود کنید. خوشبختانه، ابزار مدرن به شما امکان می‌دهد خیلی سریع یک نگاه عمیق ایجاد کنید. اگر تاثیری که می‌گیرید را خیلی دوست ندارید، خط چشم اضافه کنید. خط چشم بیان و زیبایی لازم را به چشم خواهد داد.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :