آشنایی با شیوه چاپ اکوسالونت

توضیحات:

 • به نام خدا

  • وقتی می خواهید تصاویر با کیفیت بالا چاپ و تولید کنید، گزینه های متعددی پیش رو دارید. انتخاب دستگاه چاپگر، جوهر چاپ و سطح چاپ هر کدام یک چالش جدی است. آیا می دانستید که پروسه چاپ می تواند به محیط زیست آسیب بزند؟ البته در پروسه چاپ اکوسالونت از جوهرهای استفاده می شود که موجب تخریب در محیط زیست نمی شوند. جالب اینجاست که رنگ های به کار رفته در جوهر چاپ، قابل تجزیه هستند و از خود ترکیبات عالی فرار ساطع نمی کنند.
  • در گذشته جوهرهای سالونت برای چاچپ مورد استفاده قرار می گرفت که علاوه بر آسیب به محیط زیست برای سلامت افراد نیز، خطراتی را به همراه دارشتند. کیفیت چاپ با این جوهرها نیز مرغوبیت بالایی نداشت. از اوایل سال 2000 جوهرهای اکوسالونت وارد صنعت چاپ شد. این جوهرها عملا بدون بو هستند و ترکیبات مضر، انتشار نمی دهند. چاپ اکوسالونت بسیار بهتر و با کیفیت تر از چاپ با جوهرهای قدیمی است و بسیاری از معایب قبلی را ندارد.
  • البته چاپ اکوسالونت (Eco Solvent Printing) برای خشک شدن به زمان بیشتری نیاز دارد. این زمان با توجه به ماده ای که چاپ روی ان انجام می شود، متفاوت است. دو دسته جوهر دیر خشک شونده و زود خشک شده برای مصارف مختلف به کار می رود. با توجه به نوع سطح چاپ می توان نوع جوهر را انتخاب کرد. اکوسالونت قابل اجرا روی سطوح کاغذی، پارچه ای، شیشه ای، سنگی و حتی سطوح پلیمری و پلاستیکی است.

  مزایای چاپ اکوسالونت

  • جوهر مرغوب و با کیفیت موجب افزایش مقاومت و ماندگاری چاپ شده است. این موضوع به خصوص در فضای باز اهمیت بیشتری دارد. بنرهای تیلیغاتی چاپ شده با این روش، دارای قدرت رزولوشن بسیار بالاتری هستند که حتی از فاصله کمتر از یک متری هم به خوبی قابل مشاهده است. کیفیت جوهر به قدری بالاست که گرد و خاگ یا آب و رطوبت تاثیر بسیار کمتری بر روی آن دارد. به طوری که این بنرها در زمان طولانی تری دچار فرسایش خواهند شد.
  • به این ترتیب فاصله تجدید چاپ بنر تا حدود زیادی بیشتر می شود و این می تواند صرفه جویی زیادی را برای شرکت ها به همراه داشته باشد. قیمت چاپ اکوسالونت نیز در نوع خود، شگفت انگیز است. با توجه به شفافیت بسیار بالا و کیفیت مرغوب تر، هزینه های چاپ بسیار مناسب و حتی قابل رقابت با دیگر شیوه های رایج در صنعت چاپ است.

  از اکوسالونت در چه مواردی استفاده می شود؟

  • با توجه به مزایای اکوسالونت، کاربرد آن هر روز گسترده تر می شود. هم اکنون از این شیوه در چاپ بنرهای تبلیغاتی و بنرهای شیرنگ با ابعاد بزرگ و رزولوشن بالاتر، استفاده می شود. چاپ رول های کاغذ دیواری و استیکر اتاق کودک یکی دیگر از مصارف عمومی به کارگیری جوهرهای اکوسالونت است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کیفیت چاپ در این کاغذ دیواری ها به طرز شگفت انگیزی مرغوب تر است.
  • چاپ بوم نقاشی، چاپ فلکسو کاغذ گلاسه، چاپ سولیت یک‌رو و دو رو، چاپ چرم مصنوعی و کارتن پلاست نیز با استفاده از این شیوه قابل انجام است.

   


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :