گرانترین خانه جهان متعلق به کیست؟

توضیحات:

 • خبرگزاری صداوسیما به نقل از نیویورک تایمز نوشت: گران‌ترین خانه جهان متعلق به ولیعهد سعودی است.

  پایگاه اینترنتی این نشریه در مطلبی نوشت: وقتی دو سال پیش کاخ لویی 14 به قیمت بیش از 300 میلیون دلار فروخته شد. نشریه فورچون آن را گران‌ترین خانه جهان نامید. همه چیز درباره جزئیات پر زرق و برق و با شکوه این خانه گفته شد به غیر از هویت خریدار آن. اکنون مشخص شده که خریدار این خانه ولیعهد عربستان یعنی شاهزاده محمد بن سلمان بوده است.

  به نظر می رسد این خرید که در سال 2015 صورت گرفته است یکی از چندین دارایی گران‌قیمت این شاهزاده است که اکنون نخبگان این کشور را بابت فساد مالی سرکوب می کند. از جمله دارایی های او می توان به کشتی تفریحی 500 میلیون دلاری و نقاشی 450 میلیون دلاری اثر لئونادرو داوینچی اشاره کرد.

  بروس ریدل تحلیلگر سابق سازمان سیا گفت: «او سعی کرده وجهه ای برای خودش پیدا کند و نشان بدهد که فردی متفاوت و اصلاح طلب است نه فاسد. اما این اقدام ضربه سنگینی برای وجهه او است.»

  هویت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و مالک کاخ لویی چهاردهم در زمان خرید این عمارت گران‌قیمت توسط یکسری شرکت پوششی مستقر در فرانسه و لوکزامبورگ مخفی ماند. این شرکت ها تحت مالکیت یک شرکت سعودی بودند.

  عماد خاشقچی برادرزاده عدنان خاشقچی، تاجر میلیاردر اسلحه است که کاخ را در سال 2009 توسعه داد و آن را با سبک بسیار فاخر و تکنولوژیک و با سیستم‌های صوتی و نور مجهز کرد.

  این بنا در حد فاصل ورسای و "مارلی لو روی" فرانسه واقع شده که 50 هزار متر مربع زیربنای این عمارت است و 10 سوئیت اتاق خواب و یک اتاق پذیرایی بزرگ دارد. بلندی سقف گنبدی شکل سالن بزرگ این عمارت 16 متر است که با نقاشی‌های زیبا روی گچ طراحی شده است.

  ولیعهد عربستان که 32 سال دارد توانست کمتر از سه سال برای خود وجهه ای در بین عموم پیدا کند، برخی او را فردی قاطع و برخی بی پروا توصیف می کنند.

  او حمله هوایی به یمن را آغاز کرد و محاصره یمن هم تحت حمایت و رهبری او بود. به نظر می رسد بسیاری از جوانان سعودی هم بابت وعده هایی که او داده حامی و طرفدارش هستند.

  ولیعهد عربستان در مصاحبه ای با توماس فریدمن مقاله نویس نیویورک تایمز گفت قرار است حدود 100 میلیارد دلار از نخبگان بازداشت شده بگیرند. او اتهاماتی را مبنی بر اینکه این بازداشت ها با انگیزه ای سیاسی بوده رد کرد و آ
  ن را مسخره خواند.


 • تهیه و تنظیم توسط نَما نِما
  تماس : 09133025634
  انتشار خبر در :