0
  • سبد خرید شما خالی است !

اخبار نَما نِما

آخرین خبر از برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰

غلامی گفت: برنامه برگزاری آزمون ها را بر اساس زمان بندی اعلام شده اجرایی خواهیم کرد مگر اینکه دستوری مبنی بر توقف برگزاری آزمون های ملی از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر شود.

کاهش ۵۰ درصدی محصولات زراعی با ادامه روند کم بارشی

بازرگان، مشاور نظام صنفی کشاورزی گفت: امسال در استان‌های جنوبی، غربی و مرکزی بارندگی کاهش چشمگیری داشته که ادامه این روند تولید محصولات زراعی را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. محمد بازرگان اظهار داشت: کاهش بارندگی اراضی دیم و آبی کشاورزی را به شدت تحت تأثیر قرار داده و این موضوع در کاهش تولید محصولات زراعی، چون گندم، جو، کلزا، چغندر تاثیر بسزایی می‌گذارد.

وام ساخت مسکن 300 میلیونی شد

محمدحسن علمداری با اشاره به پرداخت وام مسکن بافت فرسوده به ۲۰ هزار واحد، اظهار کرد: مبلغ قرارداد امضا شده با مالکان بافت‌های فرسوده تاکنون ۱۳۷۰ میلیارد تومان است.

ارائه کارت اعتباری سهام عدالت

عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد درباره آخرین وضعیت بانک‌های ارائه دهنده کارت اعتباری سهام عدالت گفت: در این راستا مصوبه‌ای از سوی دولت آماده شده است که به جز بانک‌های ملی و تجارت باید بانک‌های دیگر هم برای صدور کارت اعتباری سهام عدالت مشارکت کنند.

تعویق آزمون وکالت 1399 ،چند هفته یا چند ماه؟

مراحل آمادگی برای این آزمون که مسیر پررنج و طاقت فرسایی است، علاوه بر اینکه بر وقت و زندگی داوطلبان سایه می‌اندازد حتی گاهی موجب تحمیل هزینه‌های هنگفتی به جهت حضور در دوره‌های موسسات خاص بر داوطلبان می‌شود که برخی از آنان همه این رنج‌ها را به امید ورود به عرصه‌ای مهم متقبل می‌شوند.

از کسری(شش میلیارد و پانصد میلیون ریالی بودجه ) تا (تحقق 90 درصدی منابع بودجه)

موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست امین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

بازار بزرگ  تهران به مدت دو هفته تعطیل شد

قاسم نوده فراهانی در مورد وضعیت تعطیلی و فعالیت واحد‌های صنفی در شرایط قرمز کرونایی، گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا فعالیت واحد‌های صنفی گروه دو، سه و چهار شغلی به مدت دو هفته ممنوع است.

جزئیات تعطیلی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی اعلام شد

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درباره جزئیات تعطیلی مراکز و مشاغل در وضعیت قرمز بیان کرد: متاسفانه و با کمال تاسف از امروز ۲۵۷ مرکز شامل تمامی مراکز استان‌ها قرمز شدند و مجموع شهر‌های قرمز و نارنجی کشور به بیش از ۸۵ درصد رسید و شهر‌های آبی ۱۱ عدد هستند که کمتر از چند دهم درصد شهر‌ها است.

آغازعملیات ساخت 130هزار مسکن برکت و بهره برداری از30 هزار واحد مسکن محرومین

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن ملی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام طی بازه زمانی ۱۸ماهه خبر داد و گفت: ساخت مسکن علاوه بر افزایش رفاه اجتماعی در پیشبرد صنایع و کنترل تورم و اشتغال نقش اساسی دارد و ما تمام توان خود را برای کمک به دولت در جهت رفع محرومیت و افزایش اشتغال در کشور به کار می‌گیریم.

وقتی نمودار ها بر شروع موج چهارم کرونا در ایران مهر تایید میزنند

موج چهارم کرونا که از ماه‌ها پیش نگران بروزش در کشورمان بودیم، بالاخره از راه رسید؛ این را نمودار‌هایی نشان می‌دهد که از کنار هم گذاشتن تعداد بستری‌های روزانه کووید ۱۹ در استان‌های مختلف کشورمان حاصل آمده و نه تنها وضعیت وخیم فعلی را نشان می‌دهند، که می‌توانند آینه تمام نمای آینده باشند!

نقطه ضعف ویروس کرونا کشف شد

بنا بر این گزارش، محققین در کشور آلمان، به تازگی شکل اصلی پروتئین اسپایک را طراحی کردند که در ساخت واکسن‌ها در آینده نقش مهمی خواهند داشت. آنان با کشف نقاط ضعف بر سطح این پروتئین، می‌توانند برای ایجاد آنتی بادی و ساخت واکسن بهره بگیرند.

احمد گنجی گوینده پیشکسوت رادیو نمایش دار فانی را وداع گفت

احمد گنجی از هنرمندان، گویندگان و بازیگران پیشکسوت نمایش های رادیویی دار فانی را وداع گفت.

کشف جسد آزاده نامداری در غرب تهران

لحظاتی پیش پیکر بی جان «آزاده نامداری» یکی از مجریان سابق صدا و سیما در منطقه سعادت آباد در غرب تهران کشف شده است.

سه عادت خوب که عمر شما را زیاد می کند

در تاریخ بشر هرگز دورانی نبوده است که شما بتوانید بیشتر از امروز زندگی کنید و زندگی بهتری داشته باشید. زیرا پیشرفت‌های باورنکردنی در زمینه دارویی، پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی به وجود آمده است که باعث می شود مردم بر بیماری‌ها غلبه کرده و تا ۸۰- ۹۰ سالگی به خوبی زندگی کنند.

شاخص های سواد داشتن در روزگار فعلی

سازمان ملل در دهه دوم قرن ۲۱، باز هم در مفهوم سواد تغییر ایجاد کرد. در این تعریف سوم کلا ماهیت سواد تغییر یافت و مهارت‌هایی اعلام شد که داشتن این توانایی‌ها و مهارت‌ها مصداق باسواد بودن قرار گرفت. بدین ترتیب شخصی که در یک رشته دانشگاهی موفق به دریافت مدرک دکترا می‌شود، حدود ۵ درصد با سواد است.

هشت واقعیت عجیب درباره ذهن

ذهن یک پدیده مرموز و دست نیافتنی است. مطلب زیر، عجیب‌ترین واقعیت‌های مربوط به ذهن شما را بیان می‌کند و همچنین به شما راه‌هایی را برای فهمیدن و برخورد با این واقعیات ارائه می‌دهد.