0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی نَما نِما

پرکاربردترین نوع بروشور تبلیغاتی

بروشور، برای ایجاد چندین صفحه تا شده و برای اهداف تبلیغاتی توزیع می شود. یکی از جنبه های منحصر به فرد بروشورها صفحات تاشو آنها است.

روش های چاپ نایلون

5 تکنیک اصلی چاپ وجود دارد که در صنعت بسته بندی از آنها استفاده می شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. روش های چاپ نایلون ، شامل چاپ افست لیتوگرافی، فلکسوگرافی، چاپ دیجیتال، روتوگراور و چاپ سیلک که برای چاپ برند روی نایلون و دیگر مشخصات محصول از این روش ها استفاده می شود.

چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است

چاپ و دیجیتال مدت‌ هاست که روبروی یکدیگر قرار گرفته اند و برای کسب رتبه برتر در استراتژی‌ های بازاریابی در سراسر صنایع رقابت می‌کنند.

هویت بصری از طراحی تا چاپ

در این مقاله در مورد هویت بصری و اجزای آن صحبت می‌کنیم، از تعریف آن شروع می کنیم، سپس می‌گوییم قبل از شروع به طراحی چه کارهایی باید انجام بدهید یا با چه کسانی مشورت کنید و برای چاپ درست و مناسب هویت بصری خود باید چه مواردی را در نظر بگیرید.

طراحی چاپ چیست؟
5 نکته مهم طراحی چاپ

در دنیایی مانند دنیای دیجیتالی ما، برخی تصور می کنند که زندگی دیجیتالی تمامی بخش های دیگر را مغلوب کرده و بخش های های فیزیکی مانند چاپ مرده و از بین رفته است.

آموزش طراحی بروشور برای چاپ

طراحی و ساخت بروشور ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد اما اگر به درستی انجام شود؛ می تواند فرصت های ویژه ای را برای کسب و کار شما بوجود بیاورد.

صنعت چاپ و انواع روش‌های آن

صنعت چاپ در مسیر تکاملی خود، مسیری طولانی را نسبت به چاپ اولیه پیموده است. بسیاری از مراحل چاپ که قبلاً با نیروی بازو و به‌صورت دستی انجام می‌گرفت اکنون با دستگاه‌های جدید و به‌صورت خودکار انجام می‌گیرد. روش‌های جدید انتقال مرکب به روی کاغذ باعث شده است که انواع مختلف دستگاه‌های چاپ برای انواع نیازهای چاپی طراحی و ساخته شوند.

آشنایی با انواع تابلو دیواری
چاپ دیجیتال کتاب، انتخابی هوشمندانه یا اشتباه؟

وقتی صحبت از چاپ کتاب دیجیتال می‌شود بلافاصله در ذهن، جدید بودن این روش نقش می‌بندد

چاپ لیبل از آغاز تا کنون

در این مقاله هرچه درمورد لیبل وجود دارد را باهم مرور می کنیم از تاریخچه پیدایش لیبل شروع می کنیم با مفهوم لیبل و انواع آن آشنا می شویم، کاربرد های لیبل را می شناسیم، سپس درباره چاپ لیبل و نکاتی برای طراحی لیبل صحبت خواهیم کرد.

طراحی لیبل حرفه‌ای در سال 2021
25 ایده برای بسته بندی خلاقانه و خیره کننده محصول

به آخرین خرید خود فکر کنید. چرا آن برند خاص را خریداری کردید؟ آیا این یک خرید غیرضروری بود یا چیزی که واقعاً به آن نیاز داشتید؟

10 نکته مهم در طراحی لوگو

در این مقاله به 10 نکته مهم در طراحی لوگو و آرم برند شما می‌پردازیم، نکات مهمی که دانستن آن ها پیش از طراحی لوگو و یا ایجاد تغییرات در آن بسیار مفید می باشد.

آشنایی با انواع کاغذ
آشنایی با انواع چیدمان تابلو دیواری
هویت بصری از طراحی تا چاپ

در این مقاله در مورد هویت بصری و اجزای آن صحبت می‌کنیم، از تعریف آن شروع می کنیم، سپس می‌گوییم قبل از شروع به طراحی چه کارهایی باید انجام بدهید یا با چه کسانی مشورت کنید و برای چاپ درست و مناسب هویت بصری خود باید چه مواردی را در نظر بگیرید.

10 وبلاگ طراحی گرافیکی که باید بخوانید

اگر قصد شروع یادگیری طراحی کارهای گرافیکی را دارید یا خود طراح حرفه ای هستید، اگر برای چاپ کارت ویزیت خود قصد طراحی لوگو یا طرح کلی کارت را دارید

طراحی چاپ چیست؟
آشنایی با انواع طراحی گرافیک

نوع مختلف طراحی گرافیک طراحی گرافیک از ترکیبات بصری برای حل مشکلات و ایده های ارتباطی به وسیله ی فن چاپ، تصویر سازی، رنگ و شکل استفاده می کند. روش دیگری برای انجام این کار نیست و به همین خاطر است که طراحی های گرافیک متنوعی وجود دارد که هر کدام حوزه ی مخصوص به خود را شامل می شود.

فلسفه طراحی شما چیست؟

این سوال را یکی از کارفرماها در مصاحبه شغلی اخیر از من پرسید. تعجب برانگیز بود، این اولین باری بود که این سوال از من پرسیده می شد. از آنجایی که برای جواب به این سوال به لکنت افتادم، دریافتم که برای کارم فلسفه طراحی ندارم، و یا حتی موضوعی به ذهنم خطور نکرد. پس به فکر چاره افتادم.

5 نکته مهم طراحی چاپ

در دنیایی مانند دنیای دیجیتالی ما، برخی تصور می کنند که زندگی دیجیتالی تمامی بخش های دیگر را مغلوب کرده و بخش های های فیزیکی مانند چاپ مرده و از بین رفته است.

8 مهارت اساسی در طراحی گرافیک

از مهارت های عمومی مانند ارتباط و خلاقیت تا تخصصی مانند فن چاپ و کد نویسی، با مهارت هایی آشنا خواهیم شد که برای یک طراح ضروری و کاربردی محسوب می شوند. با مقاله 8 مهارت اساسی در طراحی گرافیک همراه ما باشید.

آموزش طراحی بروشور برای چاپ
۱۱ نکته که در طراحی کارت پستال موثر واقع می شود

ارسال کارت پستال، سنت طولانی مدت برای بسیاری از کسب و کارها در فصل تعطیلات است. کارت های تبریک می تواند به کسب و کار شما در تماس با مشتریان خود کمک کند و همچنان برند خود را در سال جدید ایجاد کنید.

روانشناسی انواع کارت ویزیت

شما با ارائه ی یک کارت ویزیت تنها نام و نشان یا شیوه های دسترسی افراد به کسب و کار خود را معین نمی کنید؛ بلکه به واقع در چندسانتی متر مربع کاغذ؛ شخصیت و اصول کاری خود را نمایش می دهید.

ارائه ی محورهای کلیدی اصول طراحی چاپ

در این نوشته می خواهیم با دیدی وسیع و جامع نگر اصول و مولفه هایی که باعث تولد یک چاپِ با کیفیت می شوند را بررسی کنیم. تفاوتی نمی کند که در چه حوزه ای از چاپ فعالیت دارید؛ کارت ویزیت، کارت پستال ها، سررسید و تقویم و یا پوستر و بنرهای تبلیغاتی، مطالعه ی این مطلب شما را در راه رسیدن به محصولاتی با کیفیت و مناسب یاری خواهد رساند

مشخصات کاغذ چاپی

کاغذی که در بازار به فروش گذاشه می¬شود یا به صورت لوله¬ای است که به نام کاغذ بویینی معروف است ،‌و یا به صورت برگ¬های مربع مستطیل به ابعاد مختلف موجود است. واحد شمارش کاغذ هنگام خرید و فروش بند است و هر بند 500 برگ است .

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید